bugün

kendini ezik hissetmek

antalyalı arkadaşlar bilir, bizim ara sıra kafa dağıtmak için gidip oturduğumuz, içtiğimiz, arkadaşlarımızla dertleştiğimiz falezlerimiz vardır.

günlerden bir gün 3 dal sigaramı alıp oraya gittim. şu yeni yapılan korulukların en köşesine gidip üzerine çıktım. inanın büyük keyif, uçuyorum sanki ve manzara çok daha yakın, çok daha güzel. 2 metre sonra uçurum. sağ tarafıma doğru 200 metre ileriden düğün sesleri geliyor. sanırım her zaman olduğu gibi bir başka pazarlığın sonuçları açıklanmış, kırmızı kuşaklar takılmış ve "kan" öncesi eğlence yapılıyor, yeni bir kadın daha satılıyor. sol tarafımda evren büfede oturan hafif sesli insan topluluğu. koruluklara yaslanmış 1-2 çift. yukarıda dev gibi bir yıldız, altımda kocaman bir deniz. ilk sigarayı yaktıktan sonra düşünmeye başladım. aslında buraya gelmemin sebebi "ne oldum-ne olacağım-ne biliyorum" gibi sorularıma cevap aramaktı. ilk sigara kendimle kavgama yetebildi ancak, kısa sürdü. 2. ve 3.sigaralar manzarama eşlik ettiler. konuşmanın sonucu koskoca bir "bilmiyorum" olarak kaldı. evet düşününce hiç bir şey bilmiyorum. benden daha az bilenler vardır, olsun.. ben gene hiç bir şey bilmiyorum. bu bana ezik olmam için fazlasıyla yetiyor.