bugün

kadim kürt uygarlığı

vardır ya da yoktur,bu konuyu tartışacak bilgi birikimine sahip olmak için önce türk uygarlığını yalayıp yutmak,sonra da bu uygarlığın etrafında gelişen diğer uygarlıklardan* ne kadar etkilendiğini kavrayabilmek gereklidir kanımca.bunu yapabilmiş olan birine bu sözlükte rast gelmedim ben şu ana kadar.

yani,şuraya yazılan yorumların ilk ve son sayfalarını okuyunca anlaşılıyor ki,bu ülkedeki kürt olmayan ve kürtler hakkındaki bilgi birikimi "teröristse öldür,değilse hapse at","en iyi kürt ölü kürttür" gibi ana rahmi terk cümlelerden öteye geçemeyecek olanlar,bu kadar yabancı oldukları kürtlerin varsa uygarlıklarına,varsa edebiyatlarına veya kültürlerine dil uzatıp,amiyane tabiri ile taşak geçiyorlar.aslında amaçlarına ulaşıp komik oluyorlar,güldürüyorlar;ama kürtleri ve olası uygarlıklarını küçük düşürücü tabirler kullan-dıklarınısan-arak onları ezdikleri-ni sandıkları- için değil,bu tabirleri kullandıktan sonra klavyelerinin başında "uf amma da siktim kürtleri iki kelimeyle eheh" diye sevindikleri için komik oluyorlar bence.
ben ona güldüm yani,bu girinin swhsi bu 'kendini bi bok sanma kompleksi'dir.
güncel Önemli Başlıklar