bugün

israil in yardım konvoyuna operasyonu

uluslararası hukukta açık denizlerde bayrak devleti olan tüm gemilerin dokunulmazlığı vardır.bayrak devletine sadece kendi ülkesi müdahale edebilir.hatta bu israil karasularında da geçerlidir.fakat israil yıllardır filistin de bir insanlık suçu işlemesi yetmiyormuş gibi birde dünyanın dörtbir tarafından gelen insani yardım filosuna çirkin ve adi bir şekilde saldırmıştır.bu ULUSLARARSI HUKUKUN ve iNSAN HAKLARININ açık ve net ihlalidir.yapılan bir insanlık suçudur.bu durum karşısında sessiz kalınmamalıdır.tepkiler en etkili ve net şekilde ifade edilmeli ve israil bu durumu en kısa zamanda düzeltmelidir.fakat israil devleti her zaman yaptığı gibi bu TERÖR suçunu gene pişkin bir şekilde desteklediğini ifade etmiştir.AiHM ne de dava açılamayacağını bildiği için yüzsüzlükle suçunu kabullenmiştir.bizlerin insan olarak görevi bu suça karşı tepkimizi sözlük,facebook,twitter,friendfeed,bloglar ve çeşitli siteler v.b. aracılığıyla ortaya koymaktır.herkesi insani vicdana davet ediyorum.bu durum karşısında sessiz kalınmamlıdır....