bugün

ben çok zor tavlanırım diyen kız

beni tavlamak her babayiğidin harcı değil gibilerinden konuşan pelin, hesabı görünce biraz duraksadı . yediklerini içtiklerini düşündü ve kafasından ufak bir hesap yaptı. sonuca ulaşamadı ki hafif telaşlandı. elleri titredi. karşısında oturan arkadaşıyla göz göze gelmemek için çok uğraştı. garsona aldın mı dercesine uzattı kartı ve tekrar anlatmaya başladı : " beni tavlayacak adam daha dünyaya gelmedi".
gelir düzeyi daha düşük olduğu sıfatından belli olan arkadaşı " nasıl olsa hesabı ödedi yalakalık yapmama gerek yok" dercesine yüzüne bakıyordu. hesabı ödeyecek durumum yok beni bu seferlik hoşgör. biliyorum parası olmayan insan biraz az yer, en azından salata ister misiniz sorusuna evet diye atlamaz. ama napıyım ben buyum diyerek peline sarıldı. pelin sert mizaclı olmasına rağmen yumuşak bir kalbi vardı. o ara şef garson içinde ucuz bonbon şekerler bulunan hesap tabağını geri getirdi.çay ister misiniz diye sordu. o ara bizim de yemeğimiz bitmek üzereydi . hazırım çay varken kaçırmayalım diye birader 4 çayda bize getir dedim. içtiğim en güzel çaydı.ve ben hala diğer kızın adı ne olsun diye düşünüyordum .