bugün

anadolu da bir kürt devleti oluşacağı gerçeği

insanın içini yakan, bir türk olarak benim çok pis gururumu inciten gerçektir. fakat gidişata bakılırsa, halkın bu cehaleti ve baştakilerin gizemi yüzünden olması gerekendir. tabii türkiye'nin uygulayacağı politikaya kalmış. eğer türkiye bir misak-i milli sınırı belirleyip kürt devletini bana karışma diye bölerse ve özerk yaparak türk - kürt ilişkisini çıkar meselesine dönüştürürse kan akmaz, kimse şehit olmaz. ayrıca buradan doğacak mutlak stratejiyle kuzey ıraktaki petrolüde kendilerine bağlarız. bunu dış tehdit oluşturan ve terör örgütü pkkya ve aşiretteki ağalara destek veren ülkelere kaptırmazsak eğer sonra oralara hakim olunabilir.
bölünme uzun süre olmazsa ve ya yanlış bir politikayla bölünme gerçekleşirse çok kan akacak.

bu gerçekte doğacak en mantıklı şey oluşabilecek kürt devletini özerkleştirip sonra işgal etmektir.

olmayacak ama olması gereken diğer şey kürt soykırımı.

kişisel: neden anlatıyorum? insanlar geleceğe alışmalı. bu halkın elinde olan bir şey değil sonuçta. iktidarda adalet ve kalkınma partisi var ve adalet ve kalkınma partisi'nin bu işten bölünme olmadan türk - kürt barışı içinde kalkacağını düşünüp güvenebiliyor musunuz?

edit: herkes yanlış anlamış entryi. neyse...