bugün

böyle bir kıza sahip olduğun için çok şanslısın

böyle bir kıza sahip olduğu için çok şanslı olan adama mektup.

sevgili böyle bir kıza sahip olduğu için şanslı olan adam,

böyle konuyu nasıl bağlayacağımı bilmeden genel bir giriş yaptım. senin gibi bir kız arkadaşımız olmadığı için seni çok kıskanıyoruz ''böyle bir kıza sahip olduğu için şanslı olan adam.'' ismini yazmak kalemimde mürekkep israfına neden olacağından sana ''damat ferit'' diyeceğim. çünkü senin gibi sevgiliye sahip en tanındık adam tarık akan. her filminde ya filiz ile ya da gülşen ile birlikte. kimi zaman da emel'le takılıyor. sizler istanbul'un her yerindesiniz damat ferit'ler. geçen gün kız arkadaşımla sonbaharlık svitşört almaya giderken boy aynasında dank ettin kafama. baktım kendime aynada, biraz göbeği içeri çektim mi senden farkım kalmıyor. o halde sen nasıl, senin için pervane olan, akşam istediğin zeytin yağlı yaprak dolmasını yapabilen, bir bankta simit ekmek yiyerek iki saat canı sıkılmadan geçirebilen kızlar buluyorsun? nerelere takılıyorsun? geçen gün beşiktaş sahiline gittik sevgilimle, aradan yirmi dakika geçmedi ki ''çok üşüdüm hadi sortie'ye gidelim'' dedi bana. tamam dedim ben de ne diyeyim? neyse gittik meğerse cahide, hande, burcu, ıssız adam alper ve berkay'da orada. alper'e ''ıssız adam''diyorum çünkü sürekli bana ondan bahsediyor. aralarında geçmişte ne yaşandı bilmiyorum. ''yok alper'i tanısan çok seversin'', '' bunu yapan kesin alper'dir.'', ''alper trekking'e gidiyor biz de gidelim.'' çok düşündüm bu alper'i ben. hatta alper'den kıl kapan diğer kızların arkadaşlarına da konuyu açtım. dövmeyi de düşündük ama ben şiddetle hiç bir sorunun çözülmesinden yana değilim. ben sadece filiz, gülşen ya da emel gibi bir kız istiyorum.

işte böyle sevgili damat ferit. gittiğimiz bir çok yerde hesabı ben ödüyorum. hani tek ikimiz olsak tamam seve seve ödeyeyim. ama filipinliler gibi sekiz, on kişi gidiyoruz her yere. kendimi çok sömürülüyor gibi hissediyorum. sen nereden buluyorsun öyle kızları? sorun acaba sadece göbek mi? eğer öyleyse fitness salonuna gideyim. kız arkadaşım oranın sahibini tanıyor. bir kaç hafta seninle birlikte takılmayı düşünüyorum. eğer senin için de uygunsa?

mektubumu aldığında facebook'tan ekle beni, telefonumu vereyim sana. ararsın. ya da sen çaldır ben arayayim.

sana çok ihtiram ediyorum damat ferit. saygılar, sevgiler şelale.
kerami pestenkerani.