bugün

sözlük yazarlarının itirafları

hayatım öyle karmaşık ki bir gün iyi hissederken bir gün kötü hissediyorum. ancak annemin ölümünden bu yana pozitif bir duygu hissetmekte zorlanıyorum. mesela onunlayken olan sıcaklığı asla bulamadım. zaten umutsuzluk, öfke ve can sıkıntısı ruhuma yapıştı kaldı, bir türlü kurtulamadım. bomboş ve anlamsız bir hayat yaşadığıma inanıyorum. yıllarca uğruna mücadele verip ulaşamayacağımı anlayınca bıraktığım hayalleri başkalarının yaşamaya devam etmesi hem canımı sıkıyor hem beni çok üzüyor. beni görmezden gelmek için yarışan kadınların başkalarıyla sohbet, flört ve seks için kolayca yakınlaşması kanı beynime sıçratıyor. bir ailemle aram iyiydi bugün de babam bana kızdı daha kötü hissettim. acı çekmeyeceğimi bilsem hayatıma son verebileceğim düşüncesinden bir türlü kurtulamıyorum. öyle şeyler tecrübe etmeliyim ki bu düşünce gitsin. galiba bu boşluk uzun süre bana hakim olmaya devam edecek. olsun, dayanmaya çalışırım. yeter ki insanlar her şeyin çözümü olduğunu düşünüp bilindik ve bomboş tavsiyeler vermesin. yapacak bir şey yok, bu anlamsızlık sürecinde yuvarlanıp gideceğim. ama başta kadınlar olmak üzere insanlara olan haklı kırgınlığım devam edecek. çok kırdılar beni.