bugün

gününüz nasıl geçti bakalım

Sinirliydim, 1.5 Yıllık satış danışmanı kariyerimde ilk defa bir personeli yöneticime şikayet ettim, saat 16.30'dan sonrasını (kamerada) izlerseniz görürsünüz dedim.
Uzundur ama okumamızı isterim.

Olay şu ki;

Mağazada benim katımda 1 aydır çalışan (19 yaşında) bir kız var, ben kadın spor personeliyim o erkek sporda görev alıyordu. içinde ne çalışma aşkı, ne işe saygı ne de mesai arkadaşlarına saygı vardı, erkek spordaki personeller bu kızdan bezdikleri ve yöneticilere şikayet üzerine şikayet ettikleri için kızı benim katıma aldılar. Sanırım bu kızı ancak ben çalıştırabilirim diye düşündüler. 2 hafta boyunca iyi kötü anlaştık, ben buna işi öğretmeye çalıştım, katı tanıttım, müşterilerin nasıl psikolojiyle alışveriş yaptıklarını anlattım, ürünlerin nasıl girildiğini, nasıl tahliye atıldığını uygulamalı olarak birebir gösterdim. Abartmıyorum, son 5 gündür açılışta, aracı olduğumda ve kapanış yaptığımda sadece ikimiz bizim katta çalışıyorduk. Bu durumdan rahatsızlık duyuyordum çünkü o kadar çalışmak istemiyor ki benim işlerimi de sarkıtıyordu. Gelelim bugüne...

Ben mesaimin bitmesine 30 dk kadar kalırken global tarafına ürün giriyordum. Onun görevi de katı toplamak ve müşterilerle ilgilenmek.. saat 16.30 civarında mesaisi 17.00'de başlayacak farklı kattan bir personel gelip bizim kattaki pufa oturdu. Sohbet ediyorlar, düşündüm ki 5 dakika sohbet ederler sonra gider karışmıyım. O 5 dakika oldu 25 dakika. Sabrım taştı tabi benim, 10 dakika kadar sonra i.....(ismi) lumberjack tarafında müşteri var oraya bakar mısın diyip ayırdım bunları, reyona ürün girdim, depoya geçtim 2-3 dakika sonra tekrar reyona geçtim, global tarafındaki tekstil rafına yayılmış sohbete devam ediyor. i..... Oturuyor musun sen dedim, bana sanki normalmiş gibi eveeet dedi. Sinirlendim, manyak mısın nesin kızım kalk müşterinle ilgilen oturma orda dedim, bozuldu tekrar gitti. Yine 5 dakika geçti bu sefer kameranın görmediği yürüyen merdivenlerin orada ayak üstü sohbet ediyor, yine sinirlendim, i..... Global tarafında müşteri var git, o müşterinin yanından ayrılma dedim. Bana kindar kindar baktı, tabi ben de ona. Depoya geçip kapıyı şaak diye kapattım. Kat yöneticime mesaj attım, durumu bildirip..

Yöneticim bana dedi ki" tamam ben yarın konuşucam onunla" ben de dedim ki "olur şef, yalnız onu en son gördüğümde global tarafındaki tekstil rafının üstünde oturuyordu haberin olsun"

Ben bunu söyledikten 20 dakika sonra bana dönüş yaptı şef, mağaza müdür yardımcısına bilgi geçmiş. Eee sabır da bir yere kadar mesai bitince sigara üstüne sigara yaktım arkadaşlar, bu kişiyle ben aynı maaşı kazanıyorum, hiçbir şeyde gözüm yok ama en çok bu benim zoruma gidiyor. Ben kendi katıma laf gelmesin diye bir mağaza şefi gibi düşünüp hareket ediyorum, diğerlerinin umurunda değil.
güncel Önemli Başlıklar