bugün

yasanmis en buyuk rezillik

benim de öyle nalet bir kusma hikayem var ama alkolden değil hastalıktandı. ben normalde o kadar sık hasta olmam. bünyem dayanıklı. hasta olsam bile büyüdükçe bu mide bulantılı hastalıklar iyice azalmaya başladığından belki 5 yılda bir anca denk gelirdi. o gün de o beş yılda bir olan kusmalı hastalık günüydü. turp gibiydim, ne bir öksürüğüm ne burun akıntım vardı, artık iyileşiyordum ama tüm gün kusamadım. arada parmağımı boğazıma mı soksam acaba diye düşünüyordum. çok tatsız bir durumdaydım. gece kusma işinden vazgeçerek yattım.
uyurken aniden bir kalktım ağzım kupkuru tükürük bile yok, odada da su kalmamış. yutkundukça mide bulantım artıyor. aha dedim sıçtın eren kusacak vakti buldun. yataktan bir fırladım, eşim de uyandı ne oldu diyor ama ben zaten uçuyorum kardeşim. neyse, koridorun şekli yukarı doğru ters çevrilmiş L harfi gibi. tam köşeyi döndüm lavaboya vardım derken sen bir kus, anam anam. koridordaki halılar da beyaz. neyse ki o kadar beter değildi de deterjanla çıktı. her midem bulandığında bu senaryo yaşanıyor. geldi mi tutamıyorsun.