bugün

bu devirde okumanın aptallık olduğu gerçeği

Türkiye'de bazı bölümler hariç cidden aptallık gibi. Yine de iyi ki üniversite okuyorum diyorum. Üniversiteye geçtikten sonra, bakış açım değişti. Daha da çok geliştirdim kendimi. Daha fazla sorumluluk almayı öğrendim. Kendi başıma bir şeyler yapabildim. iyi bir gelecek için insanlar durmadan çabalıyor ama bunun sonucu hüsran oluyor. Çünkü çok fazla mezun var. işverenlerin söyledikleri iş şartları zor ve önerdikleri maaşlar da düşük. Torpil olayları da çok fazla. Kesinlikle üniversitelerdeki kontenjanlar düşürülmeli ve taban puanlar yükseltilmeli. Bu gidişle üniversite okumayan kalmayacak. Herkes de üniversite okuyacak diye bir şey yok ki. Üniversiteye girmek, gereğinden fazla kolaylaştı. Üniversite adabına uymayan, hala ergen kafada olan tipler üniversitelere doluşmaya başladı. Bir de bu tipler, diğerlerini etkiliyor. Diğer insanların haklarına da giriyorlar. Üniversitelerin çoğu, sanki lise gibi. Eğitim için demiyorum, ortam için diyorum. Adam Üniversiteye gelmiş ama hala liseli bir maymun gibi davranıyor. Olgunlaşma belirtisi yok. Ha bir de üniversite okumak, insanda yüksek beklenti de yaratıyor. Aman ya. Ne olacak sonumuz bilmem. Bende de gelecek kaygısı var açıkçası ama üniversiteye gittiğime pişman değilim.