bugün

sözlük yazarlarının itirafları

devlet memuru 28 yaşında bir gencim, memur olalı 1 yıl oldu, evde 2 kız kardeşim var ikisi de anne babama karşı saygısız, bana karşı edepsiz hareketler de bulunuyorlar, evlenmek istediğim insan hakkında bile terbiyesizce konuştukları oldu, ben çıldırıyorum tabi, karşı geldiğim zaman, bizim bir beyanımız yeter seni işten atmaya sen kimsin, diyorlar..
anlamadım bunlar bu gücü nereden bulabiliyor, bir abi olarak yeri geldiğin de kız kardeşimi uyarmak hakkim değil midir, onlar bana küfür etme terbiyesizlik yapma hakkına nereden sahip oluyorlar, kaç defa durup dururken karakola gidip hakkımda yalan yanlış şikayette bulundular, Allahtan karakoldaki polisler halden anlayan insanlardı, durumu izah ettiğim zaman seni anlıyoruz diyordular, bizde yaşadık kendi ailemizde böyle şeyler diyordular, sözü çok uzattım kardeşlerim vallahi ben bu hayattan bıktım usandım, artık ne olcaksa olsun diyorum aklıma bazen kötü düşünceler geliyor, sonra lanet şeytana diyorum..

hem kendi hayatını hem ailemi bozmayayım diyorum, bir ekmek kazandık diye kendi ailemiz düşman oldu bize, hepsinde bir çekememezlik, sürekli bir ayak kaydırma isteği var insan bunu hisseder..

Hissediyorum..

Şimdi ben ne yapayım bir yol gösterin..