bugün

bir dilek hakkı olsa yazarların dileyecekleri

Böyle sorulara bayılıyorum. Bakın bu tür sorular en zor sayılan zeka sorusundan bile zordur aslında. Basit görünür ama zordur.

Tek bir dilek hakkın var, düşün.

Bu hakkı sana veren kim belli değil. Seni kandırıyor olabilir. Dalga geçmek için yapıyor olabilir. Elinde böylesine muhteşem bir gücü var ve işi gücü yok, sana hak veriyor.

Geriliyorum.

Geçenlerde ıssız adaya düşsem yanıma alacağım 3 şeyi düşünüyordum. Gemi alırım dedim, önemli. Hoşlandığım adamı alırım dedim. Ancak hoşlandığım adam gemiyi kullanamazdı, bu durumda bir kaptan almam gerekecekti. Ya kaptan gemiden inerken düşüp ölseydi?

Bu yüzden zorlaniyorum. Tek dilek hakkım var. Acayip zor bir durum. Ölümsüzlük istesem, her şeyin kayıt altına alındığı bu dünya bana iyi gelmez. Deney yaparlar üzerimde.

Sınırsız para istesem paranın sınırsız olacağından emin olamam ve sürekli yatırım yapar, kesinlikle keyfini çıkaramam.

Dilek hakkımla sınırsız dilek hakkı isteme geyiği yapsam, böyle olmuyor, dilek hakkını boşuna kullandın diyip elleriyle şaaak yapabilirler. Al sana, diyebilirler.

Haliyle bir dilek hakkı meselesi benim için zor. Diğer arkadaşlara başarılar diliyorum.