bugün

instagramda herkesin çok mutlu olması

çağımızın vebası, her şey o kadar hızlı ve sanal ki hayatlar aşklar!?duygular , arkdaşlıklar espiriler bile... kendimizi sanal bi dünyanın içinde olmadığımız gibi göstermekten hastayız hasta olduğumuzu biliyoruz ama devam etmeden duramıyoruz tıpkı sigaranın ölümcül olduğunu bilip devam etmek gibi bir şey insan olmanın gereklilikleri ve hızlı dünya arasında araftayız .iyi niyetlerimiz, düşüncelerimiz aşklarımız acımız bile piksellerden ibaret çok istediğin o tatil sadece instagrama 2 fotoğraf atabilmen için 1000 yıllık antik şehir gezin bir instagram hikayesinden ibaret anı yaşamak yerine hep bir ben ne kadar manyağım yo en çok ben çılgınım ne kadar geziyom ben ben ben ben telaşı var bilinç altında, olay tek bundan ibaret değil elbet diyebilirsin ben öyle biri değilim lakin mamafih hatta cebren ve hile ile sen böyle olmasan dahi hergün böyle yüzlerce sahte fotoğraflara, sırf 3-5 beğeni almak için yazılan sahte anılara ve bazen çok iyi olsa bile ertesi gün hatırlanmıyacak esprilere mağruz kalıyosun hatta bunları kıskanıyosun yada inanıyosun sürekli bi kıyas halindesin o çook beğendiğin kişiyi filtresiz görünce bi garipsiyosun çünkü sanal alemde herkes mükemmelliğe oynuyor ve o mükemmeliğe inanmak istiyosun ve içten içe kendi yalan dünyalarımızla diğer paralelyalan dünyalar ve gerçek dünya (işte burda devreye gerçek sorunlar giriyor okul iş aile beşer şaşar işleri sorunları birleşince sırf zaman geçirmek için veya yapmış olmak için yapmak izlemek buluşmak konuşmak vs vs liste uzar... her şeyden sıkılma evresine son düzlük ve her şeyden sıkılmaya hoş geldiniz dur telaşlanma zaman geçirmek için telefonun var