bugün

akasya asıltürkmen

biraz önce star ana haber bülteninde canlı yayına bağlanıp anlattıklarından sonra kendisiyle ilgili birşeyler söyleme gereği duyduğum şahane oyuncu.canlı yayında anlattıklarının en vurucu noktası "vatan gazetesinde röportaj yaptığım bayan benim artık bir haber değerim olduğunu söyledi.düşünebiliyor musunuz benim insan değerim yok ben artık bir haber değeriyim ve ben tam bu olayları ilaç tadavisine bile gerek duymadan atlatmak üzereyken basının saldırısıyla asıl şimdi mağdureyim." .vatan gazetesinden beklenmeyen birşey değildi bu.haberde öyle bir fotoğraf kullanılmış ki dizilerden ya da araf tan oyuncuyu daha önce izlemiş insanlar hemen tanıyacaktı onu.Ha ne oldu?eminim şimdi o röportajı yapan hanım -ki hanım sıfatını bile haketmiyor- * gündeme damgasını vurduğunu düşünüyordur.evinde mutlu mesut kahvesini içiyor dostlarıyla galibiyetini kutluyordur.ve bir gün kendisinin ya da çocuğunun ne bileyim kız kardeşinin başına aynı şey geldiğinde bir başka gazetecinin "haber değeri" olduğu için insanların yaşam alanlarını sınırlayabileceklerini düşünmeden...peki ne oldu şimdi kadın feryat ediyor "ben büyükada ya gidip içmeyi seviyorum yalnızlığımı seviyorum.ve siz benim bu yalnızlığımı elimden alıyorsunuz.belki bugüne kadar beni hiç izlememişsinizdir bile.lütfen birşey yapın beni koruyun." .1 2 ay sonra bu olay umarım unutulduğunda bir başka "haber değeri" olan kadının başına geldiğinde belki şikayet edemeyecek kendisine cinsel saldırıda bulunan hayvanı neden peki çünkü basının gözünde o bir haberden başka birşey olmayacak.sonra bu ülkede kadınlar saldırıya uğrayacak,kocaları tarafından dayak yiyecekler sevgilileri tarafından dövülecekler,tacize uğrayacaklar ama seslerini çıkaramayacaklar...neden?çünkü biz kadın değiliz metayız.
(bkz: gülşen yüksel den nefret etme nedenleri)