bugün

kadın üniversitesi

Karma eğitimin yapılmadığı Açılan ve halen daha açılmakta olan imam hatiplerin eğitim seviyesi ortada. Dünki istatistik sonuçlarına göre Ortaöğretimde Kız ve erkek öğrenciler ayrılınca kimsenin başarı düzeyinde bir artış olmadığını, bilakis gerilediğini ülkece gördük üstelik!

Bu liselere Ne öğrenci gitmek istiyor, ne de öğretmen. Sistemde Kimlikleri ve iradeleri her geçen gün daha fazla itibarsızlaştırılan bu Her iki gruba da; gerek ailelerce gerekse sistemde ilkel, Saçmasapan bir dayatma var.

Yükseköğretim bir yana hiçbir öğretmen imam hatip liselerinde öğretmenlik yapmak için üniversite okumadığı gibi, hiçbir öğrenci de sınav puanı yetersiz olduğu için bu okullara gitmeye zorlanamaz.

Doğru düzgün bir mesleki eğitim verilmeyen yüzlerce üniversite var bu ülkede. Cinsiyet mi tek sorun yani?

Geyşalığın, harakirinin günümüzde bile halen itibar gördüğü bir "medeniyetten" bahsediyoruz. Eğitim ve öğretim cep telefonu, otomobil ithal etmeye benzemez. Kültürel bir olgudur.

O zaman harakirisini de ithal edip biz kadınlar topluca harakiri yapalım da kurtulalım iyisi mi?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar