izmir de çiçekçiye ve doktora saldıran köpek

  1. 16.
    kendisine ya taş atılmış, ya şiddet uygulanmış, ya sapıklık yapılmış ama muhakkak kışkırtılmış ya da saldırgan olarak yetiştirilmiş bir köpektir. sokakta birçok köpek besliyorum, aralarında pitbull, kangal ve sibirya kurdundan ingiliz pointerine kadar bir sürü cins köpek var, hiçbiri de bugüne kadar kimseye saldırmadı, sevmedikleri, kendilerine zarar vermeye çalışan insanların arkalarından havlamaları dışında bir şey yapmışlıkları yok. daha çok insanlar yatan köpekten korkup da onları tekmeleyerek kovalıyorlar.

    yasak olmasına rağmen türkiye'de birçok kişi doğası gereği saldırgan olan pitbull, buldog vb. köpekleri satın alıp besliyor, daha sonra sokaklara salarak ya da zaptedememesine rağmen sokaklarda gezdirerek bu canları da, diğerlerini de ve insanları da tehlikeye atıyorlar veya barınaklara bırakarak köpekleri ölüme terkediyorlar. bu durumda yine bunun suçlusu insandır fakat sadece ''sahip'' olarak adlandırılanlar suçlu değil, köpekleri herhangi bir yöntemle saldırganlığa teşvik edenler de suçludur.

    bakamayacağın köpeği alma, sokaklar seninmiş gibi davranma, hayvanlara kötü muamele gösterme ki hayvanlar da sana saldırmasın. çözüm köpeği vurmak mıydı? bunun adı caniliktir. silahsız bir siki halledemeyen tiplerin ''it'' diye o çük kadar akıllarıyla hakaret ettikleri canların yardımları ile görevlerini yerine getirebilmeleri de allah'ın işi işte. bunların köpek besleyip de sevmediği insana ''it'' diyenlerden bir farkı yok. sonuç olarak köpek ölmüş, çiçekçi ve doktor sıyrıklarla suçun işlenmesine sebep olmamışlar gibi hayatlarına devam ediyorlar.
    43 -2 ... arabeskkadin