kadınların yalnız yaşamaması

1. 11.
    Turkiyede alisilagelmis bir durumdur. Yalniz yasayan biriyim ve kesinlikle toplum baskisinindan da kaynaklandigini soyleyebilirim. Yalniz yasayan kadina “ aa tek basina korkmuyor musun?” “ ben olsam cok korkardim yani iti var ugursuzu var.” “ gece kapina adamlar dayansa napabileceksin nasil korkmadan duruyorsun?” “ hirsiz girse biri evine kadar takip etse nasil basa cikabileceksin?” “ evdeki guc gerektiren seyleri nasil yapacaksin?” “ ailen buna nasil izin veriyor? Hic mi deger vermiyorlar sana?” Veya da “ eve rahat rahat sevgili falan atmak icin tek ciktin dimi “ gibi sacmasapan sorulara maruz kalmaktansa yalniz eve cikmamayi tercih ediyorlar. Aile baskisida onemli bir etken. Aile su ustteki “ ailen sana hic mi deger vermiyor, sana nasil guvenip izin veriyorlar?” Sorularindan oturu bastan kizlarini tek eve yollamiyorlar zaten. Akrabalara laf soz olur adimiz orospuya cikar diye odleri patlayacak vaziyetteler. Butun bunlara ragmen iyi ki yalniz yasiyorum. Bir kadin yalniz kalirsa her isin ustesinden gelebilir.
    13 -1 ... kutsal bakire
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.
kapat