bugün

annelerin erkek arkadaş hakkındaki yorumları

kızı 30 yaşın altındaysa farklı yok 30 yaşın üzerindeyse apayrı olacaktır yorumları ama sıklıkla aynı cümleleri kuracaklardır sonunda.

20 li yaşlardaysanız misal, birçok şey için henüz çok erkendir. söylediklerini kendi hayatından sunacağı kesitlerle destekleyecek örnekli bir anlatım yolunu seçer.

- ne zaman isteyeceklermiş?
+ yahu anne naptın, sadece çıkmak istiyor benimle.
- nereye çıkacakmış o ne biçim laf öyle?
+ anne çok iyi biri bir tanışsan bak anlayacaksın hemen.
- sakın bak tanıştırayım deme, ne o öyle? ne rahat aile derler.
+ aman anne ya ne büyüttün olayı!
- bak kızım ben erken evlendim de noldu? yaşın daha genç senin, ufaksın kandırır seni o zibidi.
+ anne tamam boşver unut dediğimi.
- hele bir evet de bak sorarım sana sonra, annem dediydi dersin. (illa haklı çıkma ihtimali olduğunu vurgulayacaktır)

ama ne zaman yaş geçer, e haliyle anneniz de görmek ister mürüvvetinizi, başlar konuşmaya sizi ikna etmek için evlenmeye.

- tanı kızım, git görüş ne var bunda? (etraf ne der dikkatini çekti mi umursamıyor şimdi)
+ yok anne yok içime sinmedi benim.
- kızım görmeden etmeden nerden bileceksin, yaşın geldi de geçiyor bile, hem ben duydum işi var gücü var, çalışkan çocukmuş...(bir dost edasıyla yaklaşıyor, gözleri kısık, elleri omzunda)
+ banane anne ya işinden, hazır değilim ben.
- o da ne demekmiş, ben hazır mıydım babanla evlenirken? istediler, deden verdi.( tam burda sesi yükselmeye başlıyor, sinirlendi)
+ ya anne zaman değişti, hem ben memnunum halimden.
- memnunmuş, evde kaldın haberin yok. buldun gül gibi çocuğu kusur buluyorsun bir de. (30 dan önce kızı gül gibiydi ama öyle diyordu)
+ anne tamam boşver unut dediğimi...
- bak sorarım sana sonra, annem dediydi dersin, vurursun o kalın kafanı taşlara...