bugün

atatürk ün halkın parasıyla kendine yat alması

Bir ülkenin Cumhurbaşkanlığının yatı olabilir. Zaten uygun fiyata alınmış. Atatürk ölünce bir süre kerane olarak kullandığı da doğru. Fakat burada asıl yanlış, Külliyeye demediğini bırakmayanların savaronayı savunmasıdır. işte böyle yavşak olduğunuz için sevmiyorum sizi.

Atatürk'ün mal varlığı göz önüne alındığında ve eleştirildiğinde hep iki ayrı şey duyuyorum:

1) Ama hepsini devlete bıraktı.
2) Ülke onun. Hak etti yani.

Birinci öncülü cevaplamak gerekirse, tabi ki devlete bırakacak amk. Kimi kimsesi yok ki. Ayrıca hepsini devlete bırakmıyor. Bir kısmını da partisine bırakıyor. Ayrıca orduya girdiğinde 1 kırık iğnesi olmayan birisi nasıl bu kadar mal varlığı edinebiliyor hayret doğrusu.

ikinci öncülü söyleyenler de bugünün hayırcıları. Hani yok efendim diktatörlük geliyorcular. Cumhurbaşkanı parti ile ilişiğini kesmeli!!!11bir tarafsız olmalı! Falan deyip kolunda Atatürk dövmesi ile gezenler görünce çok üzülüyorum. Bak bakalım Atatürk chp ile ilişiğini kesmiş mi cumhurbaşkanı olunca?

Neyse sonuç olarak ben ölünce devlet parası ile açtığım bankanın hisselerini partime bırakıyorum. Hadi "hayırlı" uğurlu olsun.
güncel Önemli Başlıklar