bugün

fotoğrafın üzerine yazı yazan ergenler

çok büyük ihtimalle snapchat kullanan elinden bi türlü telefon düşmeyen, telefonsuz 1 gün kalınca komaya giren genç arkadaşlarımızdır bunlar.

bu işlerde geri kaldım biraz galiba snapchat ten yazılıyordu o yazı bilmiyorum böyle şeffaf siyah fonda beyaz yazılardan bahsediyorum, fotoğrafın ortasına yazılan.

''gezmeler xD''

''berk ile takılmaca''

''yorulduk''

''uykum geldi''

gibi aptalca ve kimsenin umrunda olmayan yazılardır bunlar. facebookta paylaşılır instagramda envai çeşit mecrada görüyorum bunları.

ulan banane yorulduysan ya da ahmeti bekliyorsan?

ya da vapura bindiysen banane? insan kendi fotoğrafını anı olsun diye çeker veya sosyal medyada kendini ifade ederken profil fotoğrafı olarak kullanır. onun dışında neden kullanırsınız fotoğraflarınızı?

bir bilgi olur duvarında paylaşırsın, insanların da görmesini istediğin bir şey olur paylaşırsın.

ama her dakika fotoğrafını atıp ne yaptığını üzerine hayvan gibi yazmanın bi manası yok yani.

bir de bunlar teşkilat olmuş gibi toplanırlar ve hiç umrunda olmadığı halde aynı şeyi yapan mehmetin fotoğraflarına like atıp durur, mehmet de onun fotoğraflarına hiç umrunda olmadığı halde like atar. böylece insanların, onların özel hayatlarını umursadıklarını zannederler ama herkes karşılıklı like almak için bu işi yapar.

kimse bunun farkında değil ve her dakika bu aptallığı yapıyorlar, çok dolmuştum içimi dökmek istedim.