bugün

13 mart 2016 ankara patlaması

Türk vatandaşı olarak başkentte 5 ayda patlayan 3. Bombadan sonra ben bu işin sorumlusunu bilmek istiyorum. "Enkaz" kaldırma konusunda "Usta" olan kesimler bu olaylarda kimseyi suçlayamadan sadece "Lanetlerken" bu ülkeyi yaşanmaz hale getiren kimseler yönetmekten aciz ise biz nasıl bu kimseler "Yanında" olabiliriz ki? "Sözde" gelişmiş ülkemizde başkentin en kalabalık yerlerinde patlayan bombalardan sonra nasıl kimse suçlu bulunmuyor. Bizi millet olarak korumaktan aciz insanlar tarafından yönetilirken nasıl rahat ve mutlu uyuyabiliriz ki? Böylesine zavallı bir duruma düşen ülkeden ne beklenebilirki? Tek ricam var sizden sadece 4 saniye orda hayatını kaybedenlerin yakınlarınız olduğunu düşünün ve sonrasında da başbakanın mesaj yayınladığını... Elini vicdanına koyma kabiliyeti olan "insan" ların hiçbirinde "Sınanacak" "Sabır" kalmadı. Benim derdim siyaset değil şu yada bu parti değil ama açık olan yek şey var ki "Hükümet" ülkeyi koruma işini beceremiyor. Ben babamdan ne olursa olsun devletin yanında olmayı ülkeme ve devletime sahip çıkmayı öğrendim lakin bu ülkede "devlet" ile "hükümet" ayrımı kalmadı ve ben böyle bir "hükümet" in yanında durursam öbür tarafta bu hayatını kaybeden vatandaşların ellerini yakamda görmekten korkuyorum. Hadi şimdi televizyonları açalım yayın yasakları sayesinde saçma sapan şeyleri izleyelim ve daha 1 ay önce genelkurmayın önünde yaşananları unuttuğumuz gibi unutalım. Ha durum şu ki buraya kadar bu yazıyı okuyan kişiler zaten farkında olanlar diğer kimselerin okuma kabiliyeti olsaydı bu ülke bu hale gelmezdi.