bugün

sözlük yazarlarının itirafları

bir tane kabanımsı-ceketimsi-yeleğimsi bişeyim var. ne zaman giysem 'silvara hanım, bugün hangi defileden alelacele çıkıp yanımıza teşrif ettiniz' türevi yorumlar alıyorum. istanbul'daki bir butiğin bir köşesinde, çipçirkin bi kombinasyonla giydirilmiş bir plastik manken üzerinde görmüş, 'ben bunu çok pis giyerim' demiş, çok komik bir fiyata almıştım. ve bu kabanımsı şeyi giyerek kaç ayrı kişiyi milano'dan almış gibi trolledim. aslında yaptığım şey tam olarak yalana girmiyor. yalnızca 'ooo yine milano'dan giyinmişiz' gibi laflara 'ayh yok canım, burdan aldım' demiyorum. milano'ya bir kerecik 2 günlüğüne, tamamen turist paçozluğuyla, cebimde 20 euro parayla gitmiş; magnet dışında çöp bile almamıştım. zaten 2 günün bile fazlasıyla yeteceği, sıkıcı ve aşırı pahalı bir şehirdi.

bu itiraftan çıkarılacak kıssadan hisse: neyi nerden ne kadara aldığınız değil, nasıl taşıdığınız önemlidir sevgili sözlük insanları. bir de insanların pozitif önyargılarına sadece gülümserseniz, yalan söylemiş olmazsınız. fetva hattından silvara hocaefendi bildirdi.