bugün

haciz gelen ev psikolojisi

protest sanayicinin başlıklarını okurken nerden nereye geldim.
Benim de dünya kadar icralık borcum var. Garanti bankasınaolan 14.000 lialık borcu asgrai ücretle geçindiğim için ayda 200 lira olarak kendim yatırıyordum.
Bir gün avukatın bürosundan telefon geldi ""jarjarbinks bey bu şekilde olmaz biz sizden en az 750 tl almalıyız ki dosya kapansın yoksa eve hacze geleceğiz.""
Dedim ben bu kadar maaş alıyorum şu kadar kira bana ayda 150 lira kalıyor imkansız.
Bir ay içerisinde eve geldiler. Ancak evde büro tipi bir buzdolabı, iki çekyat bir ocak ve tüplü bir tvden başka bir şey yok.
Buyrun ne alacaksanız alın dedim. işte biz 400 liralık haciz masrafı yaptık bu da eklenecek borcunuza.
O an şalterlerim attı. icra memuruna döndüm ben bunlara ayda 200 lira ödüyordum. işte dekontları ama 750 lira istediler. Artık ödeme de yapmıyorum. Nasıl olsa kaybedecek bir şeyim yok. ne işlem yapacaksanız çabuk yapıp çıkın gidin evden. Yoksa yarın gazetelerde boy göstereceğiz dedim.
Memur avukata döndü "e ödeme yapıyormuş. şimdi naneyi yuttunuz avukat bey" dedi.
2 senedir kuruş ödeme yapmıyorum. Nasılsa kaybedecek bir şeyim de yok bu yaştan sonra loto çıkarsa anca dikiş tutarım.
yeşil kartlıyım. Emeklilik mi? o yaşa gelemeden ölürüm zaten.