bugün

call of duty 4 modern warfare

cidden aşmış bir oyun. yani aşmış şeklinde bir hülasa ile entryi bitirecek değilim. Detaylarına, analizine gireceğim. şimdi efendim crysis dediler, oynadık. henüz almış değilim, ama alacağım niye? Türk oyun sektörü gelişsin, belki bizim gösterdiğimiz bu jestten sonra yerli kardeşler bizim tarihimizle ilintili, kültürel yapıtaşlarımızı barındıran, ülkemizde geçen bir oyun yaparlar, kimbilir. Şimdi crysis iyi güzelde çok açık yüreklilikle söylüyorum bana far cry'dan çok daha öte bir şey sunmuyor. yani keşke far cry yerine crysis'ile çıksalardı piyasaya. Hani aynı olguyu, ada hikayesini kullanılması soğutmuş. He tamam yok uzaylı gemisi falan deniliyorda ada yerine başka bir yere insin efendim bu uzay gemisi. Ama call of duty modern warfare böyle değil, ciddi ciddi çok sinematik. Zaten en başta half life 2 ile dikkatimi çekmişti, böyle aksiyonu yaşadıktan sonra bir muhabbete sohbete giriyoruz müttefiklerimizle. Ben odada bulunan bilgisayarın üzerinde hoplayıp zıplıyorum, havalandırma deliğinden bakıyorumda arkadaş adamcağız bıkmadan usanmadan anlatıyor bana. işte artık yeni dönem oyunlarda bu var, bug olarak görülürdü belki önceki dönemlerde. bitse de gitsek diye düşünürdük ama artık görüntülerin muazzamlığı ile herhangi bir aksiyon filmini birebir yaşatıyor resmen. Böyle arkadaş konuşuyor o sıra adamlar mekanı basıyor tam o noktadan çatışma heyecanında ipleri biz elimize alıyoruz. güzel nitekim, şimdi c.o.d'de çok önemli diğer noktalar savaş ambiyansındaki yan ögeler. yani nightvision olayı uçmuş, helikopterden termal kameralarla bir konvoyu koruyorsunuz falan filan. Bunlar güzel şeyler, yalnız hoşuma gitmeyen nokta ortadoğu'da bir yerde helikopterden şehre bomba yağdırırken camiilerinde potansiyel bir hedef olarak sunulması. Halbuki elin oğlu kiliseye gelince "Aman ateş açma siviller olabilir" savunmasına giriyor. CAmiiye iyi de kiliseye ayıp. Aman aman, müslümanlar niye sivil olamıyor, hepsi mi terörist lan it? Sırf bu yüzden bir gün boyunca kendi arkadaşlarımı öldürdüm, ibneler bunuda düşünüp hemen o noktada oyunu sonlandırıyor...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar