bugün

gereksiz entryler silsilesi

alkol, hayatın gerçekleri, ve üşengeçlik üzerine entry.
alkol tüm kötülüklerin ve zevklerin anasıdır. alkollüyken entry girmek ayıp ve dahi mekruh olduğu için bire de tutup alkollü kafayla entry girmenin ve alkollü kafaya çok matah gelen düşünceleri irade sahibi insanların olduğu ortamlarda ortaya saçmanın hiçbir anlam ve önemi yoktur. hayatın gerçekleri, zaman zaman değişiklik gösteren gerçeklerdir. o kadar çokturlar ki bu kadar olur. kadim zamanlarda, adına yaratıcı dediğiniz (ben demiyorum) elemanca parçalanmıştır. bu parçalar o kadar farklı yerlere ve nesnelere dağıtılmıştır ki -yine- o kadar olur. hayatın gerçeklerini tam olarak anlamak kimseye düşmez. diyelim dünyanın çoğunu gezdiniz, hatta kamboçya'ya bile gittiniz ve her yerdeki gerçekleri gördünüz, çözdünüz. ama sizin köydeki hasan amca'yı unuttunuz. ne oldu? o gerçekler eksik oldu. peki eksik gerçek gerçek midir? değildir. hemmen örnekliyorum. mesela hasan amca, sevmediği bir kadınla evlendirildi, kadın hasan'la evlendiğinde hamileydi ve tam bir orrrospo çocoğo doğurdu ve hasan amca da bu çocok 15 yaşında geldikten sonra her gün dövdü. dışardan bakınca ne düşünürüz, deriz ki bu hasan amca tam bir şerefsizmiş, harbi despot ipnenin tekiymiş. ama gerçek öyle mi? değil. aslında bir şeyler daha yazmak lazım bu konuda ama üşeniyorum. gereksizlik diz boyu olduğu gibi post modernizmin de içine işiyim. müsadenizle.