bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Normalde yolda görsen ya da bir yerde tanısan yüzüne bakmayacağın insanlara sırf ailen diye saygı duymak, sınırsız sevgi göstermek, sürekli arka çıkmak zorundasın. Öyle işe sıçayım ben. Kan bağı imiş, sonra üzülürmüşüm. Hayatımın en önemli anlarında, en çok destek beklediğim anlarda sırf kendi egosuna yediremediği, bencilliğine gem vuramadığı için önüme taş koyan ve asla beni düşünmeyen, sevgiyi iki gelip hal hatır sorup biraz da maddi destek yapmak sanan, ben sizi düşünüyorum diyip de aslında kendinden, kendi keyfinden başka hiçbir şeyi düşünmeyen saygısız bir insana sırf kan bağım olduğu için hürmet etmeliyim evet. Tabii üç yüz bin liralık evde otursam, altımda son model araba olsa, Çocuklarımın hepsi özel lise, üniversitelerde okusa ve ben hayatımda iş namına hiçbir şey yapmasam koca parası yiyerek hayat deneyiminden dem vursam ben de derdim ama o senin ailendir diye. Adı aile olunca hissettirdiği şey de aile olmuyor çoğu zaman. Hiç bir eve ait olmadığını ama gidecek başka bir yerin de olmadığını hissettin mi sen?