bugün

the witcher 2 assassins of kings

dünyanın en şişirilmiş oyunlarından birisidir. steam'de ucuza görünce alayım dedim. tabi öncelikle incelemelerine baktım. herkes öyle güzel böyle güzel yazmış. bayağı bir ucuzlamışken bu kendinden çok söz ettiren oyunu bir deneyeyim dedim ve steam üzerinden satın aldım. bir defa adamlar optimizasyon gibi bir sıkıntıya girmemişler zaten. dövüş animasyonları iyi ama bence alanında bir numara değil. oyunun yapımına 90'larda mı başladınız arkadaş diye düşündüren, hareketleri ve oynanışı kısıtlayıcı, tarih öncesinden kalma görünmez duvarlar var. tırmanma olayını mause tuşuyla yapmamız, alıştığımız tırmanma tuşuyla bir yere tırmanma ve oyuna hakimiyet hissini baltalamış. mario oynarken zıplayıp bir üst platforma çıkınca bile daha gerçekçi hissediyorum. oldu olacak komut yazsaydık diye düşündürdü. bazı bölümlerde etraf çok canlı duruyorken bazı bölümlerde de donukluk hissettim sanki kendi başıma takılıyormuşcasına. hikayesi güzel akıyor sağdan soldan. ona diyecek bir lafım yok. hızlı gelişen olaylarla sürükleyici olmuş. oyunda verdiğiniz kararlar oyunun gidişatını etkiliyor. ama bu kadar abartılmış bir oyun olduğunu anlayınca stanley parable oynarım daha iyi dedim. müzikler de sözde çok iyiymiş ama o konu da çok amatörce oyuna yerleştirilmiş gibi geldi bana. savaş anında giren ve sonra kesilen ,bence, aptal aptal müzikler var. verdiğim 4 euro'ya değmezmiş. o da para mı diyeceksiniz de ben oynamam arkadaş bu oyunu.