bugün

abdullah öcalan ın imralı daki ilk sorgu görüntüsü

sözlüğün yaş ortalamasının 20'lerde olduğunu farzederek bir hatıramı nakledeyim. öncelikle şunu ifade edeyim doksanların ilk yarısında apo'nun bu tür röportajları tv'lerde yayınlanırdı.genelde de yine aynı şekilde kesilerek, konunun siyakı sibakı anlaşılmaz şekilde verilirdi.apo, zaten mao gibi konuşmasını anlaşılmaz kılarak kendine esrarengiz süsü vermeye çalışan bir tip. o meşhur kadın militanlara bir oda içinde sarkıntılık da ifade eden laflar söyleyerek bir yandan selpak mendille ağzını,burnunu defalarca sildiği görüntüleri bir özel kanal yayınlamıştı.zannedersem bir terörist sığınağında bulunmuş görüntülerdi. ben de o esnada devlet öğrenci yurdunun kantininde bunu izliyordum. kürtler şöyle hayvan gibidir, ben onları şöyle ettim kabilinden laflar. bir arkadaş kantinde çalışan elemanla samimiymiş,önceden onun bana pkk yanlısı olduğunu söylemişti. görüntüleri izlerken şöyle bir baktım. kola şişesinin altına benzeyen gözlükleriyle,ağzını bir karış açmış hayran hayran ekrana bakıyordu.uzun lafın kısası bu görüntüler kürtçülere 3 dk'lık bir tapınma ziyafeti sunmaktan başka bir işe yaramaz.apo'nun ne olduğunu anlamak için de kendi ifadelerine ihtiyaç yok.hoş ne dediği de anlaşılmıyor ya. ama belki akp internet haberleşmesi üzerinde 3. dünya ülkelerindekine benzer sansürünü böyle devam ettirirse bu apo'yu nahoş hallerde gördüğümüz son görüntüler olabilir.