bugün

15 ekim 2013 türkiye hollanda maçı

maç öncesi semih kaya ve hasan ali kaldırım'ı görünce yazmaya niyetlendim ama üşendim... fakat van persie ve robben'e karşı bu muhteşem ikilinin sıçıp sıvayacağı barizdi. (ki van persie çok kötü oynadı) gökhan etkisiz oynadı belki ama bariz hatası var diyemeyiz, ömer ise dökülen defansın gene de en iyisiydi.

2 gol yedik ikisi de komedi, ikisi de komik videolar olarak dere aralarında gösterilebilir. semih kaya için 1 yıldır yazıyoruz. yeri ne milli takım ne galatasaray ne de süper lig... konjonktür gereği takımda yer buldu, basın cilaladı yürüdü gitti. hasan ali kaldırım denen 5 para etmez topçunun milli takımda oynatılmasının bahanesi ise "sol bek eksikliği" diye yutturulmaya çalışılıyor.

yalancıyı sikseler kucaklardan inmez bizim spor basını.

öncelikle iyi bir sağ bek bulursun ters ayaklı olarak bile bu hasan ali yada (nedense) tek alternatifi hakan balta'dan iyi oynar. sonrasında ise milli takım belirli siyasi ve ekonomik ilişkiler ağındaki illaki birilerinin adamı futbolculardan seçilmezse bu ülkede dün sahadaki sol bek benzeri ürünün 10 katı oynayabilecek adamlar var.

5-10 tane isim yazarım da sırf geçen sene kahramanmaraşspor'da bu yıl karşıyaka'da oynayan berkan bile hasan ali denen kabiliyet düşmanından çok daha iyi bir "sol bek". daha da çıkar niyetiniz hakkaniyetli bir takım seçmekse...

üstelik bahsettiğim adamın her hafta televizyondan maçı yayınlanıyor. bir allahın kulunun haberi olmadığı alman bölgesel amatör ligi'nden adamlar habire keşfediliyor! ama burnumuzun dibinden oyuncu çıkaramıyoruz nedense... yıllık maliyeti milyonlarca dolar tutan federasyon scoutları almanya, hollanda, avusturya dışında bir yerde oyuncu keşfedemiyorlar her nedense...

umut bulut galatasaray'da, olcan adın trabzon'da, hasan ali fenerbahçe'de değil de bursa veya gençlerbirliğinde oynasa mlli takıma alınır mı? hiç sanmam...

bu milli takım menajerlerin, siyasi ilişkilerin, digitürkçü özet taraftarının ve 1940 model viskici yorumcu abilerin milli takımı. ülkede futboldan anlayan bir kamuoyu olsaydı bu kadar "ben yaptım oldu" tarzı hareket edemezlerdi ama dediğim gibi seyreden kitlenin yüzde 90'ı futboldan zerre kadar anlamıyor.

ne ka ekmek o ka köfte...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar