bugün

faşistlikte son nokta

bu gibi bir eylem kime yapılmış olursa olsun doğru bir hareket olmamış. bunu bütün o.d.t.ü.'ye mal etmekte insafsızlıktır. maalesef biz özgürlükten, kısıtlanmaktan bıktığımız için sokaklara döküldük bu hükümeti protesto ettik. biz benim türbanlı bacımı yerlerde sürüklediler diye fakir edebiyatı yapanlara inat avazımız çıktığı kadar bağırdık. şimdi ne oldu? bir çuval inciri berbat ettik. bu gibi camiiye ayakkabıyla girdiler , benim türbanlı bacımı yerlerde sürüklediler diyip belge, video, ortaya koyamayan, fotomontajcı zihniyetin eline koz verdik. evet o.d.t.ü.lü arkadaşlar yanlış yapmışlar. peki onların bu kadar galeyana gelmesinde hiç mi iktidarın önde gelenlerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, ötekileştirici üslubunun suçu yok? tartışılır.
edit: bu arada bazı haberlerde o türbanlı bayanların okula yeni kayıta gelen türbanlı bayanları cemaat evlerine ve yurtlarına çekmeye çalıştıklarını orada bu nedenden dolayı beklediklerini söyleyerek beni ikileme düşürmüşlerdir. eğer böyle bir mevzu varsa ve kesinse haketmişler derim.