bugün

akp ye oy veren zihniyet

50 senedir aynı partiye oy veren zihniyetten iyi olan zihniyettir. benzin zammı varmış da ak partiye niye oy veriliyormuş. işte dostum ak parti seçmeninin kalite farkı burdan çıkıyor, ak parti seçmeni böyle popülist şeylerle bir partiye oy vermediği gibi o partiden desteğini de çekmiyor. misal gandi kemal her fakire 600 TL vercem demişti, ak parti seçmeni o yemi de yutmadı, gerçi chpnin kendi seçmeni bile yutmadı o ayrı.

benzin zammı ak partiden önce yoktu da biz mi bilmiyoruz, ben iddia ediyorum ki şu an iktidarda chp de olsa, mhp de olsa, hatta abartıyorum ama tkp bile olsa benzinin fiyatı yine aynı olacaktı. ak partiyi bu yönden eleştirebiliriz, benzindeki vergi yükünü hafifletemediler, fakat memleketin önceki idarecileri öyle bi bağlamışlar ki bu vergileri, buradaki vergi kalemlerini kaldırıp yerine başka gelirler ihdas etmek kolay değil.. o yüzten ak parti seçmenleri, benzin 5 TL olmuş deyip on yıllık bir iktidarı devirecek kadar chpli değillerdir, sokak eylemleriyle hükümeti devirmeyi hayal eden sığır sürüsünden farkları vardır bu yönden. misal bu sığır sürüsü iki ağacı bahane edip devletin araçlarını yakarlar, fakat ak parti seçmeni ve hatta milli görüş seçmeni okuma hakları ellerinden alınır, partileri kapatılır, bir taş bile atmazlar, zira onların genlerinde anarşizm terörizm yoktur, işte ak parti zihniyeti diye eleştirilmesi de doğaldır, zira ak parti seçmeni terörist ve anarşist değildir. iktidara sokakla değil sandıkla gelir, ortalığı yakıp yıkarak avucunu ovuşturmaz, şerefsiz değillerdir.