bugün

the fountain

Benim okuduklarımdan anladığım kadarıyla bazıları efektleri filan görünce holivud filmi beklentisine girmişler halbuki efektlere rağmen şiirseliği yüksek bir film,bu kitleyici kendi açımdan dikkate almıyorum.
Dikkate aldığım diğer kesim ise karışıklığından dert yanmış.Ayrıca sonlara doğru içlerindeki realist taraf "ama bu kadar da olur mu" diye sitem etmiş.Bu noktaya katılıyorum.Zaten tam puan vermememin nedeni de bu.Ayrıca ekşide film hakkında çok fazla yorum atılmasına rağmen çok az kişi Maya inanışlarındaki ilgi çekiciliği görebilmiş.Salt "aşk" konusu dikkate alındığında da seyirciyi tatmin edebilir bu film,ancak filmdeki dini altyapıyı da okumak filmden alınan haz oranını çok yükseltecektir.
Liseden beri Mayalar,inkalar bana ilgi çekici gelmiştir.Ancak böyle bir ilgisi olmayan seyirci sırf bu film sayesinde bu toplulukları araştırmalıdır.Ama biz araştırmayı sevmeyen bir toplumuz,tembellik yapmayı seviyoruz.Yönetmenin filmi oluşturma süresi 6 yıl diyorlar.Seyirci bir kaç gününü verip araştırma zahmetine girmeli.