bugün

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

Tayyip'in sonunu getirecek seçim olabilir. Olmayabilir de.
Eğer sarıgül chp'den aday olursa ve tayyip risk alamayıp kadir topbaş'ı tekrar aday gösterirse chp istanbul'da bir devrim yapabilir.
Ki aynı durum ankara için de geçerli. Ankara Melih başgan'dan ciddi manada bıktı. chp ile mhp anlaşıp tek bir aday çıkarabilirse Ankara akp için tarih ötesi bir şehir olur.
Peki bu ne demek?
2015 seçimlerinden önce ak partinin 3 belediyeyi de kaybetmesi demek.
Peki recep tayyip erdoğan gerizekalı da mı bunları hesap etmiyor, hiç bir şey yapmıyor.
Tabi ki hayır.
Benim tahminim Melih'i ankara seçimlerinde postalar oyları rahatça alabilecek akıllı bir adam getirir.
istanbul'da ise risk alıp kadir'i tekrar aday sürecek gibi gözüküyor ama bir sürpriz yapıp işini garantilemek için numan kurtulmuş'U öne çıkarabilir. /ki sarıgül numan kurtulmuş'u da geçebilecek bir aday. akp için garanti sayılmaz/
iyi oynayan kazansın derdim normalde ama bir diktatörden kurtulmamız için /çoğunluğun tiranlığı demokrasi değildir dostum./ akp hariç birilerinin kazanmasını istiyorum.
Bu seçimlerde ilk kez oy vereceğim.
Sandığa Ali ismail korkmaz'ı, Abdullah Cömert'i, Mehmet Ayvalıtaş'ı, Ethem Sarısülük'ü düşünerek gideceğim.

Her yer taksim, her yer özgürlük! olsun.

edit: üzerinden 5 ay geçmiş. Öncelikle tayyip'in bu aralar gidici gözüktüğü durumu var. olası bir cemaat desteğiyle sarıgül'le chp istanbul'u kesin alır gibime geliyor. ankara içinse chp mansur yavaş'ı aday çıkardığından %95 alır diyorum. Mhp'nin destek verip vermemesi pek önemli değil. Ne yalan söyleyeyim başbakanın yerinde olmak istemezdim ama bunu kendisi haketti.
Tekrar dediğim gibi;

Bu seçimlerde ilk kez oy vereceğim.
Sandığa Ali ismail korkmaz'ı, Abdullah Cömert'i, Mehmet Ayvalıtaş'ı, Ethem Sarısülük'ü düşünerek gideceğim.

Her yer taksim, her yer özgürlük! olsun.