bugün

sözlük yazarlarının itirafları

biraz zaman geçmişti, sekiz yıl önce gördüğüm ve beğeniyle hayran kaldığım bir bayan vardı. derlerya taş gibi hatun, evet bu tanımlama onun için yapılmış olsa gerek diye düşünmüştüm. aynı işyerinde çalışırdık o beni görmezdi bile, pek bi sohbetimizde yoktu, arada bi denk geldiğimiz zaman uzaktan selamlaşırdık o kadarcık. sadece içten içe severdim kendisini. o zamanlar herşeyiyle harikaydı, güzeldi işte. sonra iş yerim değişti görmez oldum onu ta ki 2013 mart ayına kadar. yıllar sonra gördüğümde, kendimce ilginç geldi ama beni tanıdı. eski zamana göre çokta yakındı konuşmlarında, ayak üstü birkaç dakika samimice konuştuk. o konuşuyordu, ben ise onu dinlerken 2005 yılındaki güzelliğini düşünürdum. malesef seneler önceki o güzeller güzeli, acımasız dediğim zaman dişlisi denilen süreç içinde yok olmuş gitmişti. nerdeydi o güzelliği? artık kendisi evli ve iki çocuk annesiydi. işinde gücündeydi bana şehirde yaşamak istediğinden bahsediyordu, ben ise hala inanamıyordum nasıl bu kadar değişebilir, o masumluk, o tatlılık nasıl yok olabilir. olmştu işte, keşke seni görmeseydim de yıllar önceki gibi güzelliğinle hayellerimde kalsaydın...