bugün

sözlük yazarlarının itirafları

pişmanlık hissi uyandıran itiraflardır;

lise stajı yapmak için bir şirkete başvuru yaptım ve kabul edildim. ben stajımı pazartesi, salı ve çarşamba günleri yapıyorum, sevdiğim kız ise çarşamba, perşembe, cuma. her hafta başında staja gitmekten hoşlanır mı insan, sabahın altısında kalkmaktan. ben hoşlanıyorum çünkü çarşamba günü sevdiğim kızı göreceğim. pazartesi ve salı günleri umutla çarşamba günlerinin gelmesini bekliyorum ve sonunda çarşamba günü geliyor. ben saat 07:30 da şirkette oluyorum ama kız 08:00 gibi geliyor sebebini sorduğumda " babam işe giderken beni de bırakıyor " diyor. güler yüzlü ve saygılı bir kız. bana bakışlarını yakalıyorum ve hemen bakışlarını kaçırıyor, utangaç sevdiğim. kızı her gördüğümde kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor, ellerim terliyor, dudaklarımdaki kelimeleri dışarıya çıkartamıyorum. aradan 3 ay geçtikten sonra bir gün kafayı çekip facebook dan kıza çıkma teklifi ediliyor. ve kızın yanıtı şu;

- cenabet lütfen saçmalama ben seni hiç öyle düşünmedim, düşünmem de duygularına karşılık veremem kusura bakma.

o gün içilen içkiler iki misli içiliyor, dört gün boyunca sarhoş geziliyor. bir pazar akşamı yine sarhoş iken kıza mesaj atılıyor;

- feyza, ben aslında sana karşı böyle hisler beslemiyordum sadece bir arkadaş ile iddiaya girmiştim sana çıkma teklifi edemeyeceğimi iddia etti bende ettim bütün olay bu.

ayıldıktan sonra kıp kırmızı olmuştum kendimi iyice rezil etmiştim. kız beni facebook ta arkadaşlarının arasından çıkarmıştı, hiç bir şey demeden. yaklaşık 7 ay boyunca kız ile göz göze gelmekten kaçmıştım, hiç bir açıklama yapmamış, düşünmeden hareket etmemin kurbanı olmuştum. ama kızı hiç unutamadım. her gördüğümde yine içimde aynı duygular beliriyordu. staj bittikten sonra ise bir daha hiç görmedim. aradan 4 sene geçti ancak ben o kızı unutamadım ve hiç sevgilim olmadı. acınacak halimi düşünüp elimdeki viski şişesini kafaya dikiyorum, sanki bütün suçlu o değilmiş gibi.