bugün

akp halkı soyuyor mu sorunsalı

en büyük sorunsallarımızdan birisidir. olmaz olası hükümetimizin başındaki insanın nedense hiçbir kişiye sormadan kafasına göre zam yapabilme gibi bir yetkisi vardır sanırsam. yani bunun bir tüzüğü , bir yönetmeliği bir bişeyi olmaz mı yav ? yani dersin ki eğer ki cari açıklarda atıyorum %20 olağan dışı açık bulunuyorsa bu açığı normal yollardan yani devlet destekli kobilerden , küçük işletmelerden , devletin kamu işletmelerinden , vergi resim ve harçlardan alamıyorsa hükümet tutar atıyorum %2 oranında zam yapar gibi bir anayasa maddesi olması gerekmez mi ? yani her canı sıkıldığında tutup zam yapabilir mi bi adam ? bu kadar dalga geçilir mi milletle ?

+o ne lan ? abdullah baksana bi şu herifin üflediği duman yüzüme geliyo ya !? acayip sinir oldum.
- ee 4.5 liraya sigara alıyo adam tayyipciğim heralde yani.
+ yok kardeşim kimse benim suratıma sigara üfleyemez! hobaa zam.

yani yukardaki diyalog bile geçerli bi neden olabilir en azından. hiç yoktan bi neden la. nedeni var yani. nedir son sigara zammının nedeni ? şu olduda sigaraya zam koyduk deseler ? sanmıyorum. tepkisiz kalındıkça , yani hep beraber toplanıp bir yerlerde nereye sıçacaz tarzı bi ses getirilmezse biz uzun parliament'i bi daha nah görürüz. yaşama hakkı bu kadar kısıtlanmamalı. suyun , yolun , havanın hatta bokun bile parayla olduğu şu ülkede , özgür yaşamaktan yada cumhuriyet denen şeyden bahsetmemeli kimse. zira türkiye bana göre artık cumhuriyet değildir.