bugün

yaran öğrenci işleri diyalogları

pandahayvani bahar yarı yılını dondurmuştur. yaz okuluna girmek için harcını yatırmıştır ve otomasyona girip dersini seçecektir. ders seçiminde kayıt bulunamamıştır yazar. öğrenci işlerini arar :

pandahayvani: pardon birşey danışacaktım da... ben geçen dönem kaydımı dondurdum. yaz okulu için harcımı yatırdım ancak ders seçemiyorum ne yapmalıyım.
denyo: .... numarayı arayacaksın.
pandahayvani: e zaten ben de bu numarayı aradım.
denyo: yanlış çevirmişsin ki ben açtım telefonu..
pandahayvani: öhm peki o zaman ben numarayı arayayım...

numara çevrilir... bir daha çevrilir... bir daha... bir daha... telefonu açan olmaz. aynı denyo tekrar aranır.

pandahayvani: pardon verdiğiniz numarayı aradım ancak kimse açmadı. ne yapmalıyım.
denyo: duymamışlardır bir daha ara...
pandahayvani: peki.

numara yine çevrilir... tam 5 kez aranmıştır. ama açan olmamıştır yine... büyük bir sabırla tekrar aranır.

pandahayvani: yine ben. açan yok telefonu. başka bir şekilde halletmemin bir yolu yok mu.
denyo: yok.
pandahayvani: peki iyi günler...

telefon rehberinden bölüm sekreterinin telefonu bulunur. aranır.

pandahayvani: hocam iyi günler ben geçen dönem kaydımı dondurdum. yaz okulu için harcımı yatırdım ancak ders seçemiyorum. öğrenci işlerini aradım ancak verdikleri telefonu açan yok. ne yapmalıyım gelmem gerekiyor mu şehir dışındayım çünkü.
bölüm sekreteri: adın ne ben burdan yapmaya çalışayım
pandahayvani: pandahayvani hocam.
bölüm sekreteri: peki bir yarım saat sonra gene dene sen.
pandahayvani: çok sağolun hocam.

garanti olsun diye 1 saat beklemiştir pandahayvani. otomasyona girmiştir. ancak değişen hiçbirşey yoktur.
ertesi gün yine yoktur. daha ertesi gün de birşey olmayınca pandahayvani okula gitmeye karar verir. okula gider ve öğrenci işlerine girer. amcalar abiler oturup çay içmekte ve sohbet etmektedirler.

pandahayvani: iyi günler ben telefonla 3 gün önce telefonla aramıştım kayıt için ancak değişen birşey olmadı. aha bu makbuzum parayı yatırdım. şimdi lütfen derslerimi seçin.
denyo: numaran neydi.
pandahayvani: ........
denyo: tamam derslerini seçebilirsin artık.
pandahayvani: bu muydu yani. telefonla aradığımda neden olmadı bu iş?
denyo: bilmem.

pandahayvani içinden küfrederek odadan çıkar derslerini seçer ve yaz okuluna başlar...