bugün

açlık grevidekiler gebersin diyorsunuz

gündemdeki açlık grevleri ile ilgili son dönemde sıkça kullanılan cümle.

açlık grevine başlayanlar sonucun ölümden geçtiğini bilerek bu yola başvurmuyorlar mı?
sonucu bilmiyorlarsa da artık öğrenmişlerdir.
açlık grevi kendi seçimleri değil mi?
kendi seçimleri değil de birilerinden emir alarak yapıyorlarsa demek ki "gebersin/gebersinler" diyenler, aslında başkaları olmuş olmuyor mu?
aynen de öyle oluyor! bebek katili tecritini kaldırmak için kendisi açlık grevi yapmıyor!

tüm talepleri için ya öldüren ya ölen insanlar değil mi bunlar?
bunlar yere tükürdüğü için ya da çimlere bastığı için hapse atılmış değiller. bunlar "terör" suçundan içeri atılmış insanlar.
birilerini öldürmelerindense; evet, kendileri ölsünler derim. diyorum.
evet, vicdana sığmaz ölsünler demek ama gencecik asker ölürken, masum sivil ölürken, dünyadan bîhaber bebek ölürken vicdanı düşündüler mi?

onlar masumlara kıyarken düşünmeyip şimdi açlık grevindeyiz biz ölürüz demeleri üzülerek ağzımdan dökülüyor bu sözler ama komik.

özgürlük istiyorlarsa işte özgürler... açlık grevi yapma haklarına sahipler... sonucunda ölme hakkına da sahipler...

açlık grevinden doğacak kötü sonuçlardan ne devletin başındakiler, ne muhalefet, ne asker, ne sivil, ne ben, ne de bir başkası sorumlu değil. (bdp'yi muhalefet saymıyorum, nitekim meclisdeki varlıklarını, sürekli bir şeyleri askıya alarak sürdürdüklerine göre kendileri de saymıyorlardır)

kendi istekleri üzere açlık grevindeler; buyursunlar, sonuçlarına kendileri katlansınlar.