bugün

kürt çocuklarını kandırıp dağa çıkarıyorlar

en çok uydurulan yalanlardan biri.
iyi ki dağa çıkıyorlar, dağa çıksınlar demiyorum. bunda hiç mantık yok zira.
ama geçenlerde şöyşe bir yazı gördüm ve gerçekten hak verdim;

--spoiler--
diyorlar ki kürt çocuklarını kandırıp dağa çıkarıyorlar. ama kimse demiyor, ulan kandırıyorlar da neyle kandırıyorlar? dağda villalarda mı yaşatacağız mı diyorlar? iyi bir gelecek mi olacak diyorlar? büyük paralarla mı kandırıyorlar, söylesenize neyle kandırıyorlar? peki bunlar afedersiniz de bunlar çocuk mu ki kandırsınlar? gerilla saflarına katılan kişi bilmiyor mu gerilla olmanın zorluklarını? bütün hayatını bırakıp evinde sıcak yatağında uyumak varken soğuk dağta taşa sarılıp uyuyacağını bilmiyor mu? dağda soğuktan çok açlıktan dizlerinin titrediğini bilmiyorlar mı? bence kürt çocuklarının kandırıldığı falan yok, kürt çocuklarının kandırıldığını savunan "ahmaklara" sözüm, kandırılan sizsiniz. bunu anlamaya başlasanız iyi olur yoksa koyun yerine konulup, kandırılmaya devam edileceksiniz ve dökülen kanın en büyük sorumlularından biri olmaya devam edeceksiniz..
--spoiler--

edit: eksileyin arkadaş tamam da benim görüşüm değil ki bu. e bi oku spoiler şeysini eksilemeden önce.

edit2: kürt çocukları dağa çıksın biz indiririz diyen bi yazar gördüm demin bunla ilgili. aç bi istatistikleri bak bakalım kim kimi ne kadar indirmiş.