bugün

fetullah gülen in günümüzün mevlanası olması

mevlana'nın yaşadığı dönemde islam yaşanıyordu ve mevlana'ya düşen görev ruhları doyurmaktı, eğer aynı mevlana günümüzde yaşasaydı ve aynı şeyleri söyleseydi bugün burada fethullah gülen için yazılanların çoğu onun için de yazılırdı ve hatta daha fazlası..günümüzde ben müslümanım diyen adam bir bakıyorsun içki içmeyi savunuyor, haramı savunuyor ve sonra da buna günah diyeni hoşgörüsüzlükle suçluyor, oysa ki kimse senin içmende değil, iç içebildiğin kadar fakat neden bunu islama sokmaya çalışıyorsun, islamda olmayan bir şeyi neden islamda varmış gibi gösteriyorsun..allah örtünün diyor ayetlerinde bir aklı evvel çıkıyor diyor ki yok allah öyle demiyor, sen yalan söylüyorsun..güneş balçıkla sıvanmaz, ne olduğunuzu bilirsek eğer size de elbet saygı duyar hoşgörülü davranırız ama eğer yanlışta ısrar eder ve islamda olmayan şeyleri islamda varmış gibi anlatırsanız işte o zaman da uyarılırsınız..yiğitlik çıkıp allah böyle emrediyor ama ben bunu kabul etmiyorum diyebilmekte, işi kitabına uydurup da günahlarımızı meşru hale getirip sonra da hoşgörü naraları atmayalım..böyle insanlara eyvallah demek hoşgörü değil, dine hakaret edene yardımdır..neyse bu kadar yeter anlayan anladı zaten..ateistlere müslüman görünüp de dini yozlaştırmaya çalışanlardan daha çok saygı duyuyorum en azından onlar ne yaptıklarını ne söylediklerini biliyorlar..