bugün

fakir diye terkedilen erkek

parası olmayan, geliri düşük olan erkeğin istenmemesi ve fakirliği dışında bahaneler bulunularak terk edilmesi.

ne badireler atlattı da ömrüm, sadece annesinin koynunda uyurken, dudaklarının arasına parmaklarını koyan o bebeği düşünerek avundum, sanki benim oğlummuş gibi. bir kaç ay geçse de imla hataları yapsa gülsem, diye bekledim. büyüyünce aynı hatayı yaptığında aforoz edilecekti tüm dil mezheplerinden oysa.

çok seversin ya işte, her şeyden çok seversin, sende gelecek bulamaz o sessiz sakin , taparcasına sevdiğin kadın. tahmin edemezsin, onun da havuzlu villalarda yaşayan insanların hayatına öykündüğünü, altında bir bmw x6' sı falan olmasını istediğini, gezip tozup , harcarken , çocuklarını bakıcıya, evinin işlerini ise hizmetçiye devretmek istediğini. güzel hayaller nitekim. son anda öğreniyor ama erkek niyeyse. ailesini bahane edeni bile varmış böylesi kadınların. ailenle evlenmeyeceğim be gülüm, desende kıvırır o. söyleyemez "ben parayı her şeyden çok seviyorum " diye

erkeğin babası mal mülk sahibi değildir, annesi belki ev hanımıdır, belki yetimdir, öksüzdür. adam gibi adamdır ama aldığı 2500 tl maaş olabilir en fazla şu hayatta. evi de yoktur, arabası da , bunların yanı sıra
istenilen adamdır. çokta yakışıklıdır belki, evlenilecek adamdır ama hiç bir şekilde bu vasfları değer bulamaz. eninde sonunda terk edilir.