bugün

nato nun en büyük ordusunun dramı

Zaten biz de bu iş sadece askeriye ile çözülür demiyoruz.Mantıklı olanın köklü çözüm için bunun çok açıdan çözüme kavuşturulması.Ama görüyorum ki artık öyle bir kıvama gelmişiz her şey öyle bir kabullenmişiz ki ,çok rahat 'ŞEHiT KARŞILAŞTIRMASI' yapabiliyoruz...BiZE ŞEHiT ÖLÜMLERiNi KANIKSATMIŞLAR...
Eğer a senesinde 100 şehit vermişiz b senesinde 80 tane vermişiz diyerek olayı 'a senesine göre şehitlerde azalma var, bu başarıdır'a getirmeye çalışıyorsak.Gerçekten çok yazık!
Üniversiteler içine bu kadar rahat sızanlara(şahidim), olaylar çıkaranlara,beyin yıkayanlara müdahale edemezsen, o bugünün küçükleri yarının büyüklerine iyi eğitemezsen daha sonra çıkar karşına bir sürü Ahmet Türkler,
Osman Baydemirler,
Sabahat Tunceller,
Aysel Tuğluklar .
Biz o kadar boş işlerle uğraşıyoruz ki, bütün yazıdaki ana fikirleri yardımcı düşünceleri tartışmayı bırakıp 'de eki dahi anlamındadır da şu da bu da ' bunlara odaklanıyoruz.
Tutturulmuş gidiyor bir gayri nizami harp havasi tutabilene aşk olsun...
Tamam olsun da kardeşim 20 senedir neredeydin sen o kadar insanın ölmesi mi gerekliydi?'Şerefsizler' çok rahat demokratik Özerklik ilan ediyorlar...Sen hala bana uzun süreli çözüm arayışlarından bahsediyorsun.Eğer bir gayri nizami harp olacaksa , artık bu harpteki temel nokta silahla olmalıdır.
Ziya Paşa'nın ünlü bir sözüyle bitirmek isterim efendim:'Nush ile uslanmayanı etmelidir tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.'
güncel Önemli Başlıklar