bugün

türbanlı ablasını parkta kucakta yakalayan çocuk

ablasının yaptığı terbiyesizlik yüzünden diğer kızları da onun gibi addedebilecek çocuktur. arkadaşlarım böyle manzaralarla karşılaştıklarını söylemişlerdi. ben görmedim. iyi ki de görmedim. kendime hakim olamayıp dalarım diye korkuyorum çünkü. başlarını kapatıp diz hizası etek giyip bir de üstüne üstlük altına da ten rengi çorap giyenleri görünce sinir beynime doluyor. düşüncem şudur ki bu insanların bazı açık kızlardan hiç farkı yoktur. hatta onların bildiklerini bile bilmiyorlardır. cahiller çünkü. neden kapandığının bilincinde bile değiller. ilk kafasını kapattığında sorduğu soru "yakıştı mı?" olur. açık halinden daha güzelse oh ne ala. bi ton makyaj da yapılır. yürüyüş desen sanki podyumda! kapalı olmak sadece başını kapatmak değildir ki. nefsani istekleri uyandırmamaktır bir nevi. o ne yapmış uyandırmakla kalmamış ulu orta ahlaksızlık yapmış. kendini düşünmüyorsan başındakinin manasını düşün! diğer kızları da zan altında bırakmanın ne alemi var? zaten bazı kesim laf atacak yer arıyor. sen de onların ekmeğine yağ sürüyorsun. yakalayan o çocuk ne yapacak? edindiği tecrübeyi kullanmaya kalkacak tabii ki. çevresiyle de paylaşacak bu durumu. işte size önyargıların oluşumu ile ilgili örnek olacak bir durum. bu çocuğun da akıllı olması lazım. muhakemeyi iyi yapması lazımdır. ablası cahil çocuğun, bence sorunu bu.