bugün

entry'ler (10)

septum deviation

Sözlükten okuduklarımla içim rahat bir şekilde ameliyatını olduğum hastalık. Küçüklüğümden beri çektiğim baş ağrısı nöbetlerini doktorlar sinüzit deyip deyip yollamışlar ancak derdime derman bulunamamıştı. 28 Eylül 2013 günü Salihli özel can hastanesine muayeneye gittim. Baş ağrılarım artık zıvanadan çıkmıştı ve 2 antibiyotik ve onca ağrı kesiciye rağmen geçmemişti. Oradaki KBB uzmanı dr. Kasım Özcan bakar bakmaz kemik var dedi mr tomografi röntgen herşey çekildi tedbiren nöroloji uzmanıda baktı ve ameliyat kararı çıktı. 30 Eylül 2013 e gün aldık.

Ameliyat günü:30 Eylül 2013 günü sabah 8 de tetkikler yapıldı ve 9.30 da ameliyata girdim. ilk ameliyatım olduğundan gergindim ancak hastane personelinin tavrı sayesinde tüm gerginliğim gitti ilgi alaka harikaydı. Ameliyatı genel anesteziyle oldum zaten iğneyi vurduklarında 3 saniyede iptalsiniz ve hiçbişey hissetmiyosunuz. lokal tavsiye etmem çünkü acı olmasada kıtır kıtır sesler eşliğinde ameliyat hoş olmasa gerek. ameliyatım 1 saat sürdü ve kbb uzmanım operasyonun çok güzel geçtiğini söyledi. Ayrıca doktoruda kesinlikle övmek isterim 22 yıllık uzman olan dr. kasım özcan gerek tavrı yaklaşımı gerek hekimliğiyle her hastaneye lazım. ameliyattan sonra ilaçlı silikon tamponun verdiği hafif sızlama burundaki dolgunluk iğrenç bi his. Bu tampon 2 gün boyunca burunda kalıyor her ne kadar delikli olsada nefes almanız imkansız.Uyanınca anestezi yüzünden alın bölgesinde ve boğazdaki ağrılar normaldir dert edinmeyin. Tamponlar çıkana kadarda uyumayı unutun. akıntı ve göz yaşı silmekten peçete yetişmiyor malesef. ayrıca tampondan dolayı diş etleriniz sızlayabilir buda çok normaldir. Hastanede 2 gün yattım normalde bir günde çıkarıyorlar ama ben git gel yapmamak için bir gün fazla kaldım. Ayrıca tampon demişken belirtmekte yarar var. Eski bez tamponlar yerine silikon tampon kullanılıyor ve kesinlikle yapışmıyor ayrıca ertesi gün hafiften nefeste alabilirsiniz.

ilerleyen günler:Bu sabah 8 de tamponlarım çıkarıldı ve neredeyse hiçbişey hissetmedim. doktor kabukları temizlerken insanın içi gıdıklanıyor ve baya göz yaşı döküyorsunuz. Ama sonuç olarak hiç acı yok.Burundan eşşek kadar tamponlar çıkınca burundan nefes almanın ne büyük nimet olduğunu anladım. Şimdi evimde yatıyorum ara ara kabuk çıkıyo nezle gibiyim ama bu gelip geçiciymiş. Tamponlar çıktıktan sonra duş alabilirsiniz ancak burna su çekmeyin ve kesinlikle sümkürmeyin. özetle ameliyat sonrası azaplı geçsede kesinlikle gözardı etmeyin ameliyatı olun. ancak hekiminizi çok iyi araştırın. benim hekimim op. dr. kasım özcan kesinlikle tavsiye edebileceğim bir hekim.

ilerleyen gelişmeleri fırsat buldukça paylaşacağım..

istabul da üç çeçen in sokak ortasında öldürülmesi

tahminimce eski adıyla kgb şimdiki adıyla fsb'nin gerçekleştirmiş olabileceği infazdır. şaşırmamak gerek cia, mossad ve mit gibi teşkilatlar da yapıyor bunu.

kim kardashian ın poposunun sırrı

kendisi ve poposu gibi sırrının da beni hiç ilgilendirmediği bir gerçek. çoğuna ilginç gelir belki ama bu kadın çekicilikten çok mide bulantısı veriyor.

shaggy

çığ gibi büyüyen "shaggy ölmüş" esprilerinin baş kahramanı ve bu esprinin bir çılgınlığa dönüşmesine sebep olan şarkıcı. ayrıca "hey sexy lady" adlı şarkısı oldukça meşhurdur.

itüde bir erkeğe 10 kız düşmesi

haydi kızlar mühendisliğe kampanyasının 1000. yıldönümünün ana temaası olabilecek söz.

sadece kızların sorduğu sorular

-ne alakası var?
-ne var ki bunda?
sadece kızlara ait olmasa da dillerine doladıkları sorular.

mühendis kibri

şahsına münhasır bir mühendis olabildiyse mühendisin sergilemezse ayıp edeceği davranıştır. çok klasik kalacak ama bir ülkenin geleceğinin mühendislerin yeteneği ile sınırlı olduğu gerçeği bunun en büyük sebebidir.

sevgiliden duymak istenilen söz sözler

"uff snne be slk" içermeyen her söz kafidir bence.

sivrisinek

sabahlara kadar tek açıkta kalan uzvum olan kulaklarımla fantazi yapan ve off kullanmanın dahi fayda etmediği mahlukat. kocaeli bölgesindekiler daha bir fena martı kadar var.

ilkokullulara film önerileri

(bkz: keloğlan masalları) zira bu program son derece eğitici ve ilkokullu kardeşlerimiz için son derece aksiyon yüklüdür.