bugün

akp'li milletvekillerinin yeni kanun teklifidir. yeni kanuna göre tecavüz suçu birden fazla olan zanlı hadım edilebilecektir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16977588.asp?top=1
insan haklarına aykırı diyenler ve şeriat geliyor diyenler için avrupa ve amerika'da da aynı uygulamanın varolduğunu hatırlatmayı bir boç bilirim. hadım cezası olan ülkeler ABD, POLONYa, ÇEK CUMHURiYETi, iNGiLTERE, iSVEÇ, DANiMARKA VE KANADA.
yorumlardan birinde bir erkek olmasın olmasın diye bağırıyordu. demek ki adamın niyeti varmış. *
insan haklarına aykırı mı değil mi , onu bunu bilmem ama , harikalar ötesi bir uygulamadır. hadım da yetmez gerçi ama buna da şükür. keşke kesip ellerine diksekte öyle yaşasa şerefsizler.
Az bile dedirten önermedir. Tecavüzcünün, mağdur olan kişinin ailesine ve sevenlerine verilmesi daha uygundur.
akpli olmamama rağmen kesinlikle katıldığım tasarıdır. bundan muzdarip biri olarak diyorum ki "az bile" yapmışlar! adam kendi zevkleri için insanların hayatını kaydıracak sonra bir şey olmamış gibi başka insanlarla devam edecek; yok öyle iş!
Şimdi BiRiLERi AKP ye laf sokup bunlar şeriatı da getirecekler gibisinden ahkam kesmeye başlayacaklar...

"Malüm .. Seçim de yaklaşıyorken..."

Toplumda AZ SAYIDA SAPIK yok...

Geç kalınmış bir uygulama...

KESiP ALININA DiKiLSE DAHA iYi olur... kih kih kihhh....

"Ama inanıyorum ki sapığın biri çıkıp elinde şeyiyle AKP ye tutuyorum deyip caddelerde dolaşmasın...??"

iZMiR'DE iÇKi SATIŞINA YÖNELiK DÜZENLEME PROTESTO EDiLDi

Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda toplanan 500 kişilik grup, ellerinde içkilerle hükümeti "AKP'ye içiyoruz" sloganıyla protesto ederek, kadehlerini kaldırdı.

Aşırı soğuğa rağmen Gündoğdu Meydanı'nda toplanan 500 kişilik grup zaman zaman hükümet aleyhine slogan atarken, hep bir ağızdan 10. yıl marşı okundu. "Uygulamaya karşı kadehlerini kaldıran topluluk, içtiği alkol şişeleriyle de AKP yazıp, önünde poz verdi"

NOT:"Alkollü içki satılmasına yapılan sınırlama tasarısında -gençlerin elinde şişelerle Caddede dolaşıp AKP ye içiyoruz deyip protesto etmesi..olayı" umarım bunda böle bişi yapmazlar..
tecavüzcünün hakettiği cezadır. buradaki sorun şudur ki yanlış kişi suçlandı ise ne olacaktır.
gönül ister ki sadece çocuklara yönelik cinsel suçlar da değil, her türlü uygulansın.
mükemmel bir kanun tasarısıdır, tabiri caizse cuk oturmuştur. yıllardır tecavüzcü sapıkların haberlerini televizyonlarda duyduğumda hep böyle bir ceza bulmalarını hayal edip keşke hadım etseler şunları bir daha değil yapmak düşünemeyecek hale getirseler demişimdir, fikir olarak mükemmeldir, inşallah en kısa zamanda uygulamaya koyarlar.
desteklenmesi gereken radikal karardır.
ellerine sağlık dediğim tasarıdır.

tasarıyı uygulamaya koymak için birden fazla tecavüzü beklemek yerine,
ilk hatada cezayı uygulamak daha yerinde davranıştır.

tekrar hayat karartmayı beklemeden...
kesin onun da hayatını!
Desteklenecek bir yasa teklifidir.

Uygulanması düşünülen tıbbi yöntem, bu tür suç işleyen kişilere yapılan düzenli iğnelerle kimi hormonların baskılanması ve cinsel dürtülerin ortadan kaldırılmasıdır. Dürtü kontrolü zayıf olan bu bireylerde haliyle şiddet ve suç işleme riski neredeyse kaybolacaktır.

işlenilen suçun niteliğine bakıldığında aslında bu tür bir uygulama az bile denilebilir. Umarım teklif yasalaşır.

Edit: Aklıma türk hukuk sisteminin hantallığı ve bu nedenle alınan yanlış kararlar geldi. Desteklediğim bu tasarı çok iyi hazırlanmalı ve hiç bir tereddüte yer bırakmayacak şekilde mahkemenin doğru karar alması için suç iyi tariflenmeli ve delillendirilmeli. Yoksa daha sonra hatalı bir karar nedeniyle hadım edilen kişiye hata yaptık pardon denmemeli.

http://www.ekipgazetesi.com/detay.asp?id=4157]

http://haber.mynet.com/de...-hayatini-karartti/539445]
tamam erkek tecavüz edilince hadım edilecek, ya kadın tecavüz ederse ? memelerini mi kesicekler ?
erkeklerin 'olur mu öyle şey hem de bu çağda' kadınların ise 'çok iyi olur az bile valla' diye karşıladıkları olay.
yasalaşması hükümet partisinin oy kaybetmesine neden olabilir.
Hadi normal tecavüzcüleri neyse de, çocuk tecavüzcülerinin kesinlikle ama kesinlikle hadım edilmesini destekliyor olmamın yanında, kısasa kısas eyleminin bu aşşağılık insan müsvetteleri için birebir uygulanması inancındayım.
' ya birlikte olduğum kız arkadaşım cinsel ilişkimizden sonra bana gıcık olsun diye beni tecavüzcü olarak şikayet ederse ? ' diye korktuğum olay.
mantıklıdır.
akp'li milletvekillerine tebrik fışkırtılan bir tekliftir.
ilaçla hadım etceklermiş direk kessinler daha iyi çeksin cezasını.
uzun zamandır halkımız tarafından konuşulan ve beklenen karardır, insanlarımızı mutlu edecek bu karar hadım edilecek kişileri aynı oranda iyi etmeyecektir, hadım edilen kişiler o işi bi daha yapamayacak olsa da ciddi ruhsal problemler yaşayacaklardır ve diğer suçlara yöneleceklerdir inşallah bunu da düşünmüşlerdir sayın büyüklerimiz.
sonuna kadar destek verilesi eylem.

"dekolte giyersen tecavüz ederler" diyen muhterem hocaya selam olsun.
son yıllarda duyduğum en iyi önerilerden birisidir.
tecavüzcüye hadım az. direk idam edilsin.