bugün

zeka tek başına bir işe yarasaydı türklerin uzaylılarla çay içiyor olması gerekirdi.*
Aslında gayet yüksek bir seviyedir.
Ama bu zekayı "piçliğe" vururlar.
En basitinden bir sigara yasağında kapalı alanda hortumu dışarı salan bi kısmını içeri koyup da sigara olanağı sağlayan hangi ırktır? Türk tabiiki de.

Ya sıçarken, ya kaçarken misali.
En usta yalanları söyleyen hangi ülkenin evladı? Tabiiki de Türk!

Babasına "arkadaşımdaydım" diyen bir kişi, babasının yapacağı her ihtimali düşünüp daha önceden arkadaşını uyandırması, onun TÜRK olduğunu gösterir zaten!

Gayet de zekiyiz.
Ben dünyanın en akıllı insanıyım. (bkz: #88021)
her etnik grupta olduğu gibi farklı düzeylerde seyreder. türklere özgü genel bir kavrayıştan söz edilebilecekse, ortak toplumsal yapının getirdiği etkilerden dolayı olabilir. zekanın düzeyinden çok biçimini, neye kanalize olacağını belirler bu yapı. bu durumda bile farklı türden insanlar çıkacaktır o bünyeden...
genellikle seçimler üzerinden ölçülen seviyedir. ölçenlerin zeka seviyesini de varın siz düşünün.
dünya üzerindeki bütün milletlerden daha üst seviyededir o kesin .
normalin altında olmadığı bariz olan zeka seviyesidir. dolayısıyla "türkler şöyle türkler böyle" diye abuk sabuk yorumarla aşağılamaya çalışmanın alemi yoktur.
sözlüğe bakılırsa gerinin iki tık altındadır. çok şükür ki halkımız sözlüktekilerden zeki iki tık yukarıda.
2 milyar doların ne olduğunu bilmeyecek kadardır. rezillik şuraya bak rezillik! sözde bu sözlüklerde biraz daha aklı başında insanlar olur-muş da bilmem ne...

bular mı lan aklı başında insanlar?

koca koca adamlar yazık, çöp gibi yaşayıp biyolojik atık olarak ölüp gidiyorlar.
Muhtemelen bir ermeninin sorguladigi seviyedir.

Olm diyoruz bunların bu topraklarla bi bağı yok. Hepsi birer Jan Dündar.
(img:#984481)
Türk dusmani köpekler hawlamaya baslar birazdan.
nüfusun büyük bir kısmının "muş!" diye cevaplayacağı başlıktır.
Bizlerde zeka olmasaydı yedi duvele hukmedemezdik. Tarihimizi okuyun biraz kardeşim. Ha keza kurtuluş savaşı vs. Diğer savaşlarda da kahramanlıkta bir numarayız. Batı parmak ısırır derecesinde. Okumayana zor gelir...
gayet yüksektir. bunu anlamak için sosyal medyada mizah sayfalarına göz gezdirmek yeterli olacaktır; lakin aklımızı doğru kullanabilme konusunda yeterli olduğumuzu fazla düşünmüyorum.
Kullanıldığında çok güzel başarılara imza attığımız her baba yiğidin kullanamayacağı bir yetenektir. Şöyleki Malazgirt, Mohaç ve kurtuluş savaşında bir kaç cephede kurt kapanı taktiğini kim düşünebilirdi.
Arapların türklere saldırmadan önce hatta uzunca bir süre irani kavimleri siktiğini ve türkistan da kırgız ve kimek yardımı ile türkeş boyu tarafından sikilerek iran'a geri gönderdiklerini bilmeyen kürde göre daha yüksektir.
yüksektir.

ama eğitilmediği için bir işe yaramaz. bizim milletin aklı genelde hokkabazlığa çalışır.
her millet kadardır.
sizin zeka zannettiğiniz ise eğitim yoluyla geliştirilebilen sorun çözebilme, düşünebilme, bilgiye ulaşabilme ve bilgiyi yeniden üretebilmedir.
bu konularda maalesef kötüyüz ve daha da kötü oluyoruz.
(bkz: zeki ama çalışmıyor) bence tam anlamıyla bu.
genellemenin hepsi şeytana aittir ama çoğu düşük. küfürleri den belli bir Avusturyalı veya Belçikalı modern insan sadece karşıdakine küfreder. Türkler ana baba ced bırakmaz yazık.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeilerin oldukça düşük..

Zeki olanlar çoktan göç etti ve ediyor...Bu saçma düzende akıllı adam mı yaşar.?
türkiye'de yaşayan insanların zeka seviyesidir.

türkiye gibi survival ülkelerde kişilerin kendi çıkarları ön plana çıktığı için herkes kendi çözümlerini üretmek zorunda. bu da onları bazen olumlu, genelde bencil ve toplumun huzurunu bozacak yöntemler geliştirmeye itiyor.

ama kimse bunlara kızıp da onların zekalarını küçümsemeye kalkmasın. onların içinde de dahi olanların sayısı hiç de az değil taktir edersiniz. sadece eğitim ve refah seviyesi yüksek ülkelerdeki kadar modern ve insana saygılı değiller, o kadar.
ha bu da onlara kızmak, hatta bazen ağzını burnunu kırmak için yeterli bir sebep.
ama geri zekalı olduklarını kanıtlamaz.
zeki bir milletiz aslında.
https://m.youtube.com/watch?v=wj2oQ2ny0Gk

Tam olarak anlatmasa da fikir sabibi oldurur.
zeka seviyemin normal olduğunu düşünüyorum, yok birine komplo kurup soymuşlar ardından basmışlar ne demek yahu? kim birini başkasının evinde soyup ardından baskı düzenler?
kadının çocuğumu mu sikiyon demesi de kurmaca o zaman. adama neden gerçekçi olsun diye mi vurdu?
ha komplo olabilir tabi ama görüntü yalan olduğunu göstermiyor. ayrıca ben görüntüyü izledim kadına açıklayacağım diyor ama hiçbir şey açıklamıyor. kahve içecektir diyor, hangimiz kahve içmeye giderken donla uzanmış kahve içmeye hazırlık yapıyoruz?
görüntüleri kayda da şüphelendiği için alabilirler, bu işler bir defa olmuyorsa tezgah kurmuş olabilirler bu doğru ama komplo kurmak için değil yakalamak için.
benim gördüğüm görüntülerden çıkardığım bu açıkçası ve zekalı olduğumu düşünüyorum.

edit: kadın annesi ve görüntüde evimde ne işin var diyor, kadın evine gidiyor belki zamansız geldiği bu durumla karşılaşıyor. yani 15 yaşındaki çocuk ayrı ev açıp ayrı bir hayat yaşamıyor ki annesiyle yaşıyor ve adam da evde donla uzanmış. kadının orada o işi var.