bugün

entry'ler (714)

sebahat tuncel

zavallıdır. acizdir. fikrini tokatla beyan edebilecek kadar düşüktür. türk milleti gerekirse kendisini çıktığı cezaevine yollamayı da bilir. yemek yediği kaba sıçanların akibeti malumdur. kendisi adına gerçekten üzülüyorum. böyle de onurlu bir insanım.

katibimben

katip olması olası yazar.

ajdar ı vuvuzela ya tercih etmek

(bkz: okuyom ben ya)

kemal kılıçdaroğlu

istanbul büyükşehir belediyesi başkanlık seçimlerini kaybetmiş siyasetçidir. şimdilerde ülkeyi idare etmeye falan kalkıyor, komik tabi, izliyoruz.

necip fazıl kısakürek

çok dava gördü, çok yıpratılmaya çalışıldı. o hep hak davasında yürümeye gayret, bu yolda enerjisini sarfetmeyi seçti. tam 27 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı, ama onun gidişi inançlarımızdan en ufak bir parça bile eksiltmedi tersine çoğalttı. bıraktığın eseler ve göstermeye çalıştığın yol için allah bin kere razı olsun, ruhun şad olsun üstad.

bursaspor

(bkz: bursaspor un şampiyon olacağına inanan insanlar/#7546826)

kendimden tırsmaya başladım arkadaş, bursasporun kaybettiği bütün puanları, nasıl ve kaç puanla şampiyon olacağına kadar bütün ayrıntıları vermişim. bir ibb ile berabere demişim, ona da yenilmişiz. yani 76 demişim, 75 yapmışız. çok ilginç, tırsıyorum kendimden.

ben mühendisim en çok beni okuyacaksınız

(bkz: okuyom ben yaa)

bursaspor

(bkz: bursaspor/#7487020)
mart ayında şampiyon demiştim de kimse inanmamıştı.

star wars combine

http://www.swcombine.com

ilk başta biraz ingilizce, yani hafif ingilizce şart. ikinci olarak star wars sevmeniz de gerekli, nitekim öteki türlü oyun tat vermez. oyuna gelecek olursak;
star wars evrenin coğrafik olarak aynısı yapılmış, mantık olarak süper. factionlar var, bu factionların başları var, komuta kademeleri var. bilmem kaç tane sektör var, bu sektörlerin hepsinde gezegen takımları var, bu gezegene takımlarında gezegeneler var, gezegenelerin içerisinde bir sürü şehir var, ve her şehirde onlarca npc ve binalar var. muhteşem bir oyun, katılmak isteyen yada bilgi almak isteyen olursa hertürlü yardıma hazırım. email:*

chp nin mal varlıgı

(bkz: mal)

yaran fıkraların hepsinin ekşi den çalıntı olması

komple bu site fikri başkasından çıkmıştır belki onunla alakalı olabilir.

selahaddin eyyübi

birçok kişinin arap zannetmesine rağmen aslında kürt olan komutan. kürt olması da türk tarihi açısından birşey değiştirmeyecektir, çünkü eyyübi türk ordularının değil arap ordularının başındadır.

gemicik

(bkz: yeter ulan yeter)

abbas güçlü ile genç bakış

bu geceki konukları süper olan göya gençleri ilgilendiren program.

ulan hükümet karşıtı program yapıyoruz demiyor da, genç bakış diyor.

dsp eski bakanı orada,
hükümete karşı tavırları belli olan çiçek sulamacı başı kamer orada,
kendisi ankara üniversitesi hukuk fakültesi dekanıyken chp'li ilan etmiş hesapta akademisyen orada.

neyi tartışacaklar? anayasa'da yapılan değişiklikleri. yahu kardeşim anayasayı değiştiren kişilerden bir kişiyi koyda gençler abi bu anayasayı neden değiştirdiniz diye sorduğunda karşısında muhattap bulsun.

gençler anayasa'nın değişmesi hakkında kime soru soracaklar? anayasanın değişmesine karşı olanlara.

süper program ama olmamış. abbas güçsüz otur sıfır.

karşıt görüş

fethullah gülen hareketini tartışmaya çalışan program.

göya karşıt görüşü temsil eden iki tane yazarımsı oturtulmuş. birisi cumhuriyet gazetesi yazarı (adamda zaten direk önyargılar var, hani ne söylersen söyle fikrini değiştiremessin) diğeri de vatan gazetesinden bir bayan yazarımsı. (suudi arabistanın sunni yönetildiğini sanan akıllı.) bu bayan olan o kadar afaki konuşuyor ki inanın konu hakkında o kadar cahil ki, hani harbiden bir bok bilmiyor.

hadi bu yukarıda saydığım kişileri geçtim. hesapta tarafsız olacak olan iki kişi daha var. prof. dr. doğu ergil ve akşam gazetesi yazarı. şimdi doğu ergil hoca birşeyler araştırmış, hani bilimsel yönden yaklaşmaya çalışıyor velakin karşısında duranlar bilimsel yönden sıfırlar, onlar siyasetçi ağzından anlarlar onu bilmiyor hoca. düşünün ki karşınızda islamiyet ile pantürkizm'i bir kefeye koymuş bir yazarımsı var. yani islamiyetin etnikçiliğe karşı olduğunu bile bilmiyor, gel sen buna bilimsel olarak birşeyler söyle.

diğer akşam gazetesi yazarı abi de birkaç okul falan gezmiş, kendince ikna olmuş şeriatı falan getirmeyeceklerine ama o da fazla konuşkan ve girişken değil.

esas olay zaten baştan belliydi. iki tane zaman gazetesi yazarı ali bulaç ve (ismini hatırlayamadım şimdi) hiç programa çıkmamışlar.

ulan helal olsun, ben olsam bende çıkmazdım. yahu bu yukarıda saydıklarımla gülen hareketi mi tartışılır?

olmadı balçiçek otur sıfır.

wavin flag

fifa 2010 dünya kupası resmi şarkısıdır.

k naan

Wavin' Flag isimli şarkısı 2010 dünya kupası resmi şarkısı seçilmiştir.

nba 2010 müzikleri içerisinde vardı bu şarkı, hastasıydım. oyunda vurulduktan sonra pat diye indirip dinlemeye başlamıştım. bugün bir baktım dünya kupası resmi şarkısı seçilmiş, helal olsun diyoruz.

galatasaray üniversitesi

fransa eski cumhurbaşkanı jacques chirac'a fahri doktora ünvanı vermiş üniversitedir.

(bkz: galatasaray lisesi)

mehmet kocatepe

gençlik ve spor genel müdür yardımcılığı görevini yapmaktadır. artvin, yusufeli'lidir.

yunus akgül

2008 yılından itibaren gençlik ve spor genel müdürlüğü görevini yapmaktadır. istanbul üniversitesi iletişim fakültesi mezunudur. gazetecilik kökenlidir. 2004 yılından sonra istisnai memurluklardan birisi olan başbakanlık basın müşavirliğine gelmiştir. ondan sonra gençlik ve spor genel müdür yardımcısı olmuş ve en son olarak müdür olmuştur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.