bugün

entry'ler (23)

20 lik diş ameliyatı sonrası

çeneni daha rahat açabildiğini fark etmene az kalmıştır.
sabahları çeneni kütür kütür kütleterek kahvaltıya oturmazsın.
(bir diş çeneyi nasıl bağlar arkadaş)

aşk

estetik duygusuyla gözlerde başlayıp taa en birincil ihtiyaçlara yerleştirdiğimiz hede.
bilirsiniz Maslow ihtiyaçlar Hiyerarşisinin en tepesindeki -kendini gerçekleştirmek- için tüm bu devinimlerimiz, debelenmelerimiz. elden ne gelir.*
efenim şimdi toparlayayım şöyle bir,
estetik duygusuyla önce gözümüze hitap eder ululaştıracağımız şahıs. öyle ki bakmalara doyamazsın, kıyamazsın nadidedir; ressamın ruhunu yansıtan fırça darbeleriyle örülü, aynısını bir daha resmedemediği, edemeyeceği anlardan kesit şahane soyut çizim tabloları gibi. önemli değildir ötesi, görmek yeter sana öyle ağzın açık bakarsın.* uzaktan uzaktan da olur kabul. kendine ait alanına almazsın daha ama sonra zamanla bi bak, almışsın onu kalbinin en pamuk köşesine yerleştirmişsin habarın yok * bakmak yetmez artık baksın istersin* daha bi temas daha bi paylaşım için debelenirsin. onun hakkında bildiklerine dahalarını katmak istediğini fark edersin. daha özelini dahasını.. dahasını...sonra bi bakmışsın hayatının merkezine oturtmuşsun biriciğini. en mutlu anlarda yanında o olsun, dibi boyladığında onun omzu olsun istiyorsun kafanı yasladığın. * hayırlı olsun nefesin olmuş gibi hissetmeye başladın mı? aferin. gülüşünde kendini gördün mü daha bir, onda kendini gördün mü? koydun kafanı yastığa döndün sağa aç gözlerini biri eksik di mi? hı? kokusunu içine çeke çeke uykuya dalacağın eksik, her anını mimiklerine kadar irdeleyip fotoğrafsı belleğine attığın yüz nerelerde oğlum kızım yavrım? gez göz arpacık çocuğum. göz gez arpacık gibi. arpacık eksik.* işin buralara geleceğini bilmiyordun di mi ne ara oldu? oha olacak iş değil nefesin mi kesiliyor ara ara. ( işte kimisine göre başından beri bu süreç 1 haftayı alırken kimisine 1 yıl, bilinmiyor artık. kimisi hoşlanmada kalıyor, kimisi birkaç sefer yapıyor aynı yollardan farklı kişilerde) öyle işte yoruldum ben anladınız siz. olursa nefesi nefesine, olursa baş tacı sen de taçlanıyorsun. çünki o artık sensin onunla tamamsın * artık her anında o olsun. inşallah tabii.

not: gelişim dersini çalışıyordum da ben öyle esti. bu üçgenin tepedeki gözün illimunatiyle alakası var bence. bi gece ders çalışma seansı sonrası da buradan ona bağlayayım *

o kadar fakir olmak ki

salçalı ekmeği * domatesle lüpletmek

bora duran

çocuk bakışlı, kadife sesli adam.

mabel matiz

dinledikçe bağımlılık yapan sese sahip şahsiyettir efenim nezdimde. ''en''lik olanı şu ara ıııı.. şimdik... ııı ..seçemiyor ben.

abilerin kardeşlerine yaptığı psikopatlıklar

psikopatlık olarak addedilir mi bilemedim lakin façebuktan ''çay koyun'' mesajı atandır efenim.

büyümüş de küçülmüş çocuk diyalogları

-öğretmenim, biz ölünce siyah beyaz mı olacağız?

osuruk düğümlenmesi

bir insanı hayattan kopartabilecek bir durum. bu nedenle (bkz: sal gitsin)

beni sevmiyorsan ben seni hiç sevmiyorum

bir köşede kendi kendine söylenirse kabul. zira ''sen'' kişisi tarafından dalga konusu edilebilir.

olsa da yesek denilen en güzel yiyecek

patates salatası..meşakkatlidir hazırlaması.

çok korkulduğu vakit tv de canlı yayın açmak

korku filmine başlangıç sahnesi yapılabilecek başlık.

çocukken nefret edilen şeyler

sakızla uyuduğum gecenin sabahında saçımın parça pinçik olması.

yanlış kullanılan kelimeler

müslüman ile gayrimüslimi karıştırıp gayrimüslüman diyen adam.

çok güzel hareketler bunların kadrosunun değişmesi

yeni kadro daha sakin, telaşsız gibi gibi.

ders çalışma isteği uyandıran şeyler

güneşli güzel bir hava.
(bkz: hadi ordan)

lise

_vakit geldi mi?
_geldi.
_ver makası.
ve ergen kız kahkülü keşfeder.
(bkz: sen de mi)

matrax

elektrik süpürgesi sesini radyoda duymamla başlayan, bu sesi anlamlandırma sürecimde dinleyicisi olarak dahil olduğum radyo programı.

sözlük yazarlarının çorapları

polar don paçalarını içine alabilecek kaliteli lastiğe sahiptir kendileri. benim o.

şair olmak için gerekenler

kopyala_yapıştır tuşlarını kullanabilmek.

pantolonunu ayakta giyen insan

Rad Kit'deki dansçı kızların bacak dans figürlarine benzer bir görünüm sergilerler. izlenesidir. hop sağ ayak ileri, zıpla şimdi, hoop değiştir, zıpla. (bkz: maksat spor olsun)