bugün

entry'ler (61)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

twitter.com/serji_34

gay evliliği

Türkiyede olsa nasıl olacağı tartışılır evlilik tipi. bu kadar çok homofobik insanın olduğu bi ülkede bu evlilik biraz zor ancak yasal olsa tadından yenmez.

edit
eğer yasal olursa mesela ben sevgilimle hemen evlenirdim.

gay evliliği

1- Hollanda'da ve başka birkaç ülkede ve Amerika'nın bazı eyaletlerinde yasal olan evlilik tipi. 2- Eşcinsel erkek evliliği; iki eşcinsel erkeğin evlenmesi.

pegasus airlines

Youtube sitesinde pegasus info video veya (bitişik olarak) ucurbenipegasus şeklinde arasanız bahsettiğim videoya ulaşabilirsiniz. Ayrıca videonun başında ve sonunda çalan cingıldan çok güzel SMS sesi oluyor tavsiye.

pegasus airlines

Ucuz biletleri sayesinde ilk kez ucaga binmeme vesile olan havayolu şirketi. Tüm uçakları Boeing 737-800 tipi ucaklardir. Hepsini geçtim. Kalkış esnasında yukarıdan açılan ekranda oynatilan bilgilendirme videosuna hasta oldum. Canım sikildikca Youtube'dan açıp izliyorum.

erol köse

Bir zamanlar doktor erol bey adında bir albüm yapan günümüzün değersiz prodüktörü. Eski popülaritesi kalmadığı için herkese bulaşmaya başlamıştır.

google chrome

Android işletim sistemli telefonlarda (Bkz. Turkcell T20) öntanımlı olarak gelen tarayıcı.

apranax fort

Ağrı kesici ilaç. Eşlenegi Vermidon Hot'dır.

samsung

Nedense tüm modellerinde gelen arama zil sesini duyabilmek için 2 saniye beklemek zorunda olduğunuz telefon markası.

Cok kaliteli lcd ve led tv'leri olan marka.

DLNA teknolojisini geliştiren marka.

turkcell t20

Android 2.3 Gingerbread işletim sistemine sahip TURKCELL markalı telefon. Ciktiginda cok konusulan T10'un bir üst modeli. Asıl ADI Huawei Sonic olan cihaz. Ayni zamanda sahibi oldugum ve trink para ile aldigim cihaz. muhteşem özellikleri var. Mesela ttnet tivibu uygulamasını indirip üye olursanız ek olarak hic bir ücret ödemeden tv ve film izleyebiliyorsunuz. En cok cihazı modem olarak kullanabilme olayı hoşuma gitti.

romanimi yazsam hayatim olur

Uzun zamandır kendisinden haber alamadığım sozluk yazarı.

fidayda

(bkz: zafer dilek)'ten dinlenmesi şiddetle tavsiye olunan oyun havası...

zafer dilek

Kemal sunal ve zeki alasya-metin akpınar ikilisi filmlerinin neredeyse kadrolu soundtrack'çisi

selda bağcan

(bkz: ah yalan dünya)
(bkz: mevlam bir çok dert vermiş)
(bkz: sivasın yollarına)
(bkz: bulgurunan tarhana)
(bkz: dumanlı dumanlı oy bizim eller)
(bkz: adaletin bu mu dünya)
(bkz: uğurlar olsun)
(bkz: yuh yuh)
(bkz: beni unutma)

isimli şarkılarına hasta olduğum, hatta iTunes üzerinde en çok dinlediğim şarkıları olan sanatçı.

facebook

Cogu kullanıcı tarafından Youtube'a çevrilmiş site. Tabii Youtube'a erişim kapaliysa (gerçi su an sıkıntı yok açık da) ve tarayıcı ayarları yapılmadıysa Youtube'dan paylaşılan videoları izleyemiyorsunuz. Dailymotion için ise durum öyle degil.

farmville

Çalışan bir hilesi bulunan oyun. Bakın aynen yazıyorum. uygulayın. 15 dk içinde onlarca level atlamanın özgürlüğünü yaşayın.

indirmek için:

(bkz: http://www.faceville.net/...rsion-2-2-1-15-cikti.html)

şimdi oradaki ikisini de indiriyorsunuz kuruyorsunuz. Farmville açıksa Facebook ana sayfaya dönüyorsunuz. (otomatik olarak farmville kapanmış oluyor) Programa girip farmville'i programın içinden açıyorsunuz. sonra başlıyorsunuz kurcalamaya. bu arada programın içinde açık olan farmville oyunu sürekli "out of sync" hatası verecektir. versin önemli diil. önemli olan şudur; hani bazen zart diye bir pencere belirir ya, işte açılan hiçbir pencereye dokunmayın... gerekli olayı sağladıktan sonra programı sağ üst köşesindeki X (yani çarpı) işareti ile kapatın. şimdi ister facebook'tan ister oyunun kendi web sitesi olan (bkz: http://www.farmville.com) dan girerek kaldığınız yerden ve daha önce programdan yapmış olduğunuz hileler ile devam edebilirsiniz...

edit: programın içinde bir kuşbakışı harita da mevcut. bu harita sayesinde neyin nerden durduğunu görebilir ve yerlerini değiştirebilir ayrıca silebilirsiniz.

edit 2: kuşbakışı derken bayağı bi tepeden bakıyor yani. parsel parsel her noktayı görebiliyorsunuz.

opera

10.63 sürümü ile şükela internet tarayıcısı.

farmville

15 dk içinde Level 34'den 96'ya çıktığım oyun. Boku çıktığı için engeli bastım. Sıfırlamak istiyorum sıfırlayamıyorum da. Sıfırlama yöntemini bilen var mı?

who has the biggest brain

AppStore üzerinden indirilerek iphone/ipod touch cihazlarda da oynanabilen oyun.

bülent ersoy

Arabesk şarkıları kendi deyimiyle fevkaladenin fevkinde yorumlayan sanatçı.

En iyi arabesk şarkıları ve bulunduklari albumler şunlardır.

Dogum Gunum (Suskun Dunyam)
Düşkünüm Sana (Duskunum Sana - ikimizin Yerine)
Beni Aglatmaya Kimin Hakki Var, Bilemezsin Sen, Gitme, Yardim istiyorum, Yarina Cikmaya Senedim mi Var (Suskun Dunyam)
Bir Gonul Sayfasi (Yasamak istiyorum)

Buradan da anlaşılacağı üzere Suskun Dunyam albumu tam bir süper damar arabesktir.