bugün

1- Hollanda'da ve başka birkaç ülkede ve Amerika'nın bazı eyaletlerinde yasal olan evlilik tipi. 2- Eşcinsel erkek evliliği; iki eşcinsel erkeğin evlenmesi.
Türkiyede olsa nasıl olacağı tartışılır evlilik tipi. bu kadar çok homofobik insanın olduğu bi ülkede bu evlilik biraz zor ancak yasal olsa tadından yenmez.

edit
eğer yasal olursa mesela ben sevgilimle hemen evlenirdim.
Danimarkada resmi olabilen evlilikler.
en son new york, california gibi eyaletlerde yasallaştırılmış evliliklerdir.
how i met your mother dizisinde barney rolünde oynayan neil patrick'in evliliğidir aynı zamanda. çocukları hangisine anne hangisine baba diyor kafaları karıştırır.
bugün bunu yasaklayan devletler; insan haklarını, cinsel özgürlüğü, insanın kendi bedeni üzerindeki tüm hakları çiğneyen devletler olarak anılacak ve lanetlenecek yakın gelecekte.

50 sene önce siyahi vatandaşlarını eğitim hakkı da dahil olmak üzere çeşitli haklardan mahrum bırakan abd'nin günümüzde anıldığı gibi. (ya da günümüzde vatandaşlarını türlü türlü sayısız haktan mahrum bırakan türkiye'nin anılmakta olduğu gibi!)

bunun gerçekleşmesi için de, toplumu harekete geçiren ve yaşamını bu uğurda feda etmekten çekinmeyen birileri çıkacaktır elbette.
(bkz: tövbe estağfurullah)
-Orospu çocuğu dün gece nasıl soktun öyle götümün üstüne oturamıyorum.
+Sus ayol ağzından yel alsın.
-Sen yat alta sikecem belanı.

Bu nasıl evliliktir aq.
eğer mükemmel uyum kadın erkek arasında olsaydı bu kadar boşanma olmaz eşler birbirini öldürmez aldatmazdı. Mükkemel uyum yani evliliğin olması gereken tek şartı kap ve kafa uyumudur.

Bu sebeple bırakınız evlensinler, sevmekten kime zarar gelir?
Hollanda'da 2001den beri legal olan evliliktir.
ABD’nin ABC kanalında spiker olarak görev yapan 30 yaşındaki Gio Benitez, ile nişanlısı Tommy DiDario nun yaptığı evlilik türüdür.

http://www.sozcu.com.tr/h...ommy-didario-ile-evlendi/